На Сумщині статус “ветеранів війни” все частіше отримують молоді учасники АТО

За даними обласного управління охорони здоров’я, усього на Сумщині проживає 42 301 ветеран війни та особи, прирівняні до них за пільгами.

На жаль, контингент «ветеранів війни» щороку омолоджується через військовий конфлікт на сході України. Всього у закладах охорони здоров’я перебуває на обліку 7 916 осіб з числа учасників антитерористичної операції, з них 4 295 демобілізованих. Статус учасника бойових дій має 7 008 осіб, статус інваліда війни – 72 особи. Групу інвалідності має 91 учасник АТО, в тому числі: І – 5 осіб, ІІ – 14 осіб, ІІІ – 72 особи.

У переважній більшості учасники АТО – особи працездатного віку, тому збереження їх працездатності є надзвичайно актуальним питанням. У цьому році до закладів охорони здоров’я області за медичною допомогою звернулося 1 947 осіб, у тому числі, з приводу травм та поранень, отриманих внаслідок виконання військового обов’язку – 51 особа.

У лікувально-профілактичних закладах області охоплено медичними оглядами 6 688 учасників АТО (84,5%), у тому числі 91 особу з обмеженими фізичними можливостями, комплексно оглянуто 5 758 осіб (72,7%).

При необхідності, проводяться консультації в обласних лікувальних закладах, де всього оглянуто 415 осіб.

У Сумському обласному діагностичному центрі учасники АТО отримують консультації лікарів, їм проводяться флюорографічні та рентгенологічні обстеження, комп’ютерна томографія, ультразвукові дослідження, фіброгастроскопія, функціональні та лабораторні дослідження.

При зверненні за медичною допомогою у лікувальних закладах області учасники антитерористичної операції забезпечуються безкоштовним обстеженням на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, гепатити, інфекції, що передаються статевим шляхом.

Амбулаторно проліковано 2 817 учасників АТО, медикаменти на пільгових умовах отримали 472 особи, на 1 оздоровленого учасника АТО витрачено 46,76 гривень. Звісно, це дуже мало, але й така допомога полегшує наслідки травм та поранень.

 

Поділитися в соціальних мережах