На Сумщині викопуватимуть тіла психічно хворих

“Сумські дебати” уже неодноразово писали про скандал із Сумською обласною спеціалізованою психлікарнею №2, яку очолює бютівка Лілія Неофітна. Слідство вирішило провести ексгумацію 8 тіл душевнохворих, щоб зясувати істинну причну їхньої смерті.

Як стало відомо слідству, лише за грудень у медзакладі померли семеро, ще одна жінка – наприкінці січня. В останньої лікарі підтвердили діагноз – пневмонія. Версії, що від аналогічної недуги померла й решта хворих, нині перевіряють слідчі. Нагадаємо, скандал навколо психлікарні поблизу Охтирки розпочався 13 грудня, коли у профільному управлінні дізналися про низьку температуру в палатах.

Понад 20-ть душевно хворих вдалося вивезти в інші медустанови. Далі працівники заблокували автобуси, побоюючись, що коли вивезуть хворих, вони лишаться без роботи. Поліція розпочала кримінальне провадження стосовно керівника закладу за фактом катування хворих. Тривають слідчі дії.

“Охтирською прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання службових обов’язків лікарями обласної спеціалізованої психіатричної лікарні №2. Там громадяни внаслідок неналежного температурного режиму захворіли на пневмонію та в подальшому померли. В рамках цього кримінального провадження прокурором призначено ексгумація 8 трупів Відповідно до статті 239 кримінально-процесуального кодексу після проведення слідчої дії та експертизи вказані громадяни будуть поховані на тому ж самому місці та могили будуть приведені  в належний стан”, – прокоментував заступник керівника Охтирської місцевої прокуратури в Сумській області Володимир Шилов.

Джерело: http://spec-kor.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах