На Сумщині загострюється епізоотична ситуація

На сьогодні ситуація з африканською чумою свиней залишається контрольованою, але в Україні загострюється епізоотична ситуація по грипу птиці та вузликовому дерматиту великої рогатої худоби (ВРХ). Про це на засіданні ДНПК при Конотопській РДА заявив начальник управління Держпродспоживслужби в Конотопському районі Олександр Гарбуз.

З метою утримання епізоотичної ситуації щодо АЧС, грипу птиці, вузликового (неодулярного) дерматиту тварин контрольованою та недопущення інфекції в подальшому, в РДА прийняли ряд рішень. У Конотопському районі сформують мобільні групи, спрямовані на ліквідацію та недопущення поширення епізоотій, підозри та підтвердження діагнозу на АЧС в Конотопському районі.

Керівникам суб’єктів господарювання, які утримують свинопоголів’я, рекомендують створити навколо господарств буферні зони радіусом не менше 3 км, вільних від поголів’я свиней.

Окрім цього, Конотопський район визнали загрозливою зоною щодо заразного вузликового дерматиту ВРХ та проводити роз’яснювальну роботу серед населення з приводу небезпеки занесення його та територію району та області.

Джерело: topkonotop.com

Поділитися в соціальних мережах