На Сумщині зняли карантинні обмеження зі сказу

3 січня у стінах Лебединської міської ради відбулося робоче засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, під час якого розглядалося питання стосовно зняття карантинних обмежень зі сказу тварини у приватному домогосподарстві на вулиці Кобижчі.

Спеціалістами Лебединської районної державної лікарні ветеринарної медицини проведено епізоотичне обстеження випадку захворювання кота на сказ та проведено комплекс заходів по локалізації та ліквідації вогнища інфекції у неблагополучному щодо сказу приватному господарстві. Спеціалістами Лебединської районної державної лікарні ветеринарної медицини проведено подвірні обходи з метою виявлення хворих та підозрілих у захворюванні тварин та проведення антирабічних щеплень здорових тварин. На сьогодні проводяться планові щеплення собак і котів проти сказу, на території міста щеплено всього собак 2090 собак та 1710 котів, безпосередньо в осередку інфекції на вулицях Кобижча, Сумська, Петра Сагайдачного, Крилова та Дрьоміна – 44 собаки та 51 кота. Проведено дезінфекцію місця, де знаходилася хвора тварина з наступним дослідженням на якість дезінфекції у Лебединській міжрайонній державній лабораторії ветеринарної медицини.

Проведено роз’яснювальну роботу серед населення з профілактики сказу тварин.

Проведено заключну дезінфекцію місця де знаходилася хвора тварина, з наступним дослідженням на якість дезінфекції у Лебединській міжрайонній державній лабораторії ветеринарної медицини (звіт про результати дослідження від 02.01.2019 № 000001)

Лебединською районною організацією Українського товариства мисливців та рибалок проводилися перевірки мисливських угідь на предмет виявлення підозрілих у захворюванні тварин на території прилеглої зони. Відповідно до довідки Лебединської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок на території мисливських угідь прилеглої зони бродячих собак та котів не виявлено.

Під час карантинних обмежень було заборонено вивезення та переміщення собак і котів за межі неблагополучної зони.

У зв’язку з тим, що всі заходи з локалізації та ліквідації вогнища сказу виконані згідно Закону України «Про ветеринарну медицину» та відповідно до діючої інструкції по боротьбі зі сказом тварин, комісією було вирішено карантинні обмеження по сказу кота в приватному домогосподарстві на вулиці Кобижчі зняти.

Крім цього, членами комісію також було вирішено продовжити виконання профілактичних заходів, передбачених чинною інструкцією щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин та Законом України «Про ветеринарну медицину».

Поділитися в соціальних мережах