На Сумщині зростає кількість хворих на гепатит С

Сумщина має один із найвищих показників в Україні за кількістю хворих, які отримали лікування від гепатиту С. Про це повідомив Інститут аналітики та адвокації.

На Сумщині активізувалося лікування гепатиту С

За даними обласної інфекційної клінічної лікарні, кількість хворих на гепатит С на Сумщині зростає. У 2016 році їх було 362. Противірусного лікування потребували 184 особи. Медичну допомогу отримали 144 людини, тобто 78 %.

Показники захворюваності та лікування на ВГС. Сумська область

Показники захворюваності та лікування на ВГС. Сумська область

Лікування від гепатиту С забезпечує держава. До регіонів препарати надходять у межах виділеної фінансової квоти. Крім того, медики щороку розраховують повну потребу свого регіону в ліках. У Сумській області ці показники мають різні обсяги.

Порівняння квоти та потреби.Сумська область

Порівняння квоти та потреби.Сумська область

“Щороку вартість потреби Сумської області була більшою від наданої квоти. У 2015 році для лікування ВГС дозволили використовувати препарат Софосбувір, із яким пов’язують 95% виліковність гепатиту С. У нашому дослідженні ми порахували медикаментозну забезпеченість регіону”, – зазначає аналітик ІАА Олександр Ткаченко.

За аналітичними розрахунками за 3 роки, Сумщина мала бути забезпеченою ліками, в середньому, більше, ніж на 100%. Але по факту медичну допомогу отримали 70% пацієнтів. Спеціалісти вважають, що така розбіжність пов’язана з обсягом повної потреби в ліках. Її значення використали у розрахунках. Кожен регіон може визначати потребу по-різному, адже методика розрахунку носить рекомендаційний характер. Також великий вплив на аналіз сфери лікування гепатиту С має річне запізнення з поставками. Протягом 2014-2016 років ліки фактично надходили за квотою попереднього року.

Показник середньої забезпеченості. Сумська область

Показник середньої забезпеченості. Сумська область

Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Поділитися в соціальних мережах