На Сумщину сунеться африканська чума

Про це йшлося під час відеоселекторного засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сумській ОДА.

«На даний час область благополучна щодо попередження поширення африканської чуми свиней, але ситуація в Україні значно погіршилась у порівнянні з минулим роком. Дуже гостро склалася ситуація в Полтавській та Харківській областях, що становить загрозу для межуючих з ними районів Сумщини, а також області в цілому», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Микола Подопригора.

Більш детально про епізоотичну ситуацію по АЧС доповів начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктор Науменко. «Слід враховувати, що в приватному секторі України утримується 3,5 млн голів свиней, тому порушення ветеринарно-санітарних вимог утримання свиней може призвести до поширення інфекційних хвороб свиней та значної соціальної напруги. Ми маємо бути напоготові», – наголосив він.

Заступник голови облдержадміністрації закликав присутніх тримати ситуацію під контролем та вчасно реагувати в разі виникнення проблем, адже дана ситуація несе епізоотичну загрозу і підриває господарсько-економічні відносини між областями та економічну стабільність Сумщини.

Поділитися в соціальних мережах