Обласні депутати планують звільнити “рейхслікаря” Неофітну

На сайті Сумської обласної ради опублікований проект рішення про припинення контракту та зняття з посади керівника медичного закладу Лілії Неофітної, що має розглядатися на сесії 24 лютого.

У проекті йдеться про те, що Лілія Неофітна не дотрималася права хворих на одержання психіатричної і соціальної допомоги в умовах, що відповідають вимогам санітарного законодавства. Також вона не вжила відповідних заходів щодо дотримання працівниками трудової дисципліни та допущення представників управління охорони здоров’я облдержадміністрації для спілкування з хворими та переведення їх до іншої лікарні.

Нагадаємо, скандал навколо охтирської психлікарні розпочався 13 січня, коли стало відомо, що у закладі мерзнуть пацієнти. Температура повітря у палатах становили близько +10 градусів. Понад 20-ть душевно хворих вдалося вивезти в інші медустанови, решта понад 200 залишилися мерзнути. Працівники закладу заблокували автобуси, побоюючись, що коли вивезуть хворих, вони лишаться без роботи. Поліція розпочала кримінальне провадження стосовно керівника закладу за фактом катування хворих. Тривають слідчі дії.

Крім цього, у рамках слідства правоохоронці розпочали ексгумацію тіл пацієнтів. Викопати планують 8 тіл душевнохворих. Лише за грудень у медзакладі померли 7 людей, ще одна жінка із підтвердженою пневмонією – наприкінці січня.

За катування психічно хворих і нелюдські умови у лікарні активіст Павло Борисов назвав Лілію Неофітну “рейхслікарем” і “прославив” її недопрацювання кількома розгромними постами у соцмережі.

Джерело: http://spec-kor.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах