Олександр Стрельченко: «У запропонованій медичній реформі більше питань, ніж відповідей»

Сьогодні в медичній галузі країни проходять складні та суперечливі процеси, які чиновники завуальовано називають «реформою». Розпочалася вона ще в 2013 році і не просто затягнулася, а є зовсім незрозумілою як медикам, так і пацієнтам.

Напередодні професійного свята медичних працівників голова фракції Опозиційного блоку в обласній раді Олександр Стрельченко говорить, що уряд не може знущатися над медичними працівниками та пацієнтами. Саме тому його партія підтримуватиме реформу лише в тому випадку, коли буде концепція розвитку національної системи охорони здоров’я.

«По-перше, ми повинні розуміти, як відбуватиметься соціальний захист медичних працівників, оскільки, згідно з запропонованою реформою, з 1 січня 2020 припиняється фінансування державних і комунальних закладів охорони здоров’я, що може привести до скорочень. По-друге, має бути передбачений юридичний захист пацієнтів. Бо поки що ми бачимо зміни в фінансуванні установ охорони здоров’я, які ведуть до антиконституційних речей. По-третє, ми повинні дбати про пенсіонерів і надати їм гарантію, що вони зможуть оплатити своє лікування, адже запропонована урядом реформа передбачає доплати за медичні послуги», – говорить керівник Опозиційного блоку області.

На думку Олександра Стрельченка, реформу медичної галузі проводити необхідно. Але має бути розуміння, яку модель надання медичної допомоги ми будуємо. Окрім того, вона повинна спочатку пройти обговорення в суспільстві і тільки після цього – в парламенті.

«Не дивлячись на те, що своє професійне свято медики області зустрічають із смутком і надією, бо у запропонованій реформі більше питань, ніж відповідей, я бажаю їм витримки, здоров’я, миру, добра і злагоди. Бо найбільша шана – від пацієнтів, які завжди дякують медикам за врятовані життя», – резюмував головний опозиціонер Сумщини.

Поділитися в соціальних мережах