Прокуратура Сумщини заявила, що на них ніхто не тисне

На офіційному сайті Прокуратури Сумської області з’явилося повідомлення зі спростуванням нібито політичної складової у справі з головлікаркою обласної спеціалізованої психіатричної лікарні №2 (в Охтирському районі) Лілією Неофітною. Нагадаємо, її підозрюють у катуванні холодом пацієнтів, 5 з яких померли на лікарняних ліжках внаслідок переохолодження.

“Останнім часом засобами масової інформації ширяться замовні публікації про нібито політичну складову, хоча кожного разу висуваються все нові й нові версії, одного з резонансних кримінальних проваджень. При цьому до написання тексту залучаються як псевдожурналісти, так і відомі особи. Не обтяжуючи себе відомостями про реальний стан справ, автори в один голос заявляють про деталі, які нібито реабілітують підозрювану в катуванні холодом та залишенні в небезпеці пацієнтів психіатричної лікарні, 5 з яких померли на лікарняних ліжках внаслідок переохолодження.

Замовлення подібних статей – доволі дороге задоволення, при цьому особи, не шкодуючи ні часу, ні коштів, цілеспрямовано намагаються вплинути на досудове розслідування. Повідомляємо, що, незважаючи на перешкоджання слідству і тиск, кримінальне провадження розслідується об’єктивно та неупереджено і в установлені законом строки буде направлене до суду з обвинувальним актом. Жодні «деталі» не вплинуть на той факт (доведений зібраними доказами), що люди помирали в лікарні від холоду. І за це доведеться відповідати в суді. Лише суд надасть оцінку зібраним доказам.

Ще раз наголошуємо, що, здійснюючи функції прокуратури, прокурор є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску, втручання і керується у своїй діяльності лише Конституцією та законами України. Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися прийняття незаконних рішень – кримінально каране діяння, передбачене ст. 343 КК України”, – йдеться у повідомленні.

Поділитися в соціальних мережах