Стало відомо, хто отруїв сумських медиків

У ході спеціального розслідування комісією Управління Держпраці у Сумській області було встановлено обставини нещасного випадку, в результаті якого на дорозі під Кролевцем троє працівників КЗ СОР «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» отруїлися аміаком.

Причиною трагедії став витік висококонцентрованого азотного добрива під час проведення робіт із перекачування рідкого аміаку з автомобільного напівпричепа-цистерни до розподілювача добрив.

Нагадаємо, інцидент стався 9 травня цього року на трасі неподалік с. Безкровного Кролевецького району. За словами свідків, карета швидкої потрапила в густу білу хмару з різким запахом аміаку. У результаті медичні працівники отруїлися газом, водій у важкому стані був госпіталізований у реанімаційне відділення Кролевецької ЦРЛ. На щастя, всі постраждалі залишилися живі.

У ході розслідування було встановлено, що на поле поблизу с. Безкровного проводилися роботи з перекачування рідкого аміаку. У ході процесу відбувається розрив ущільнювальної гумової прокладки, що призвело до витоку речовини, його миттєвого випаровування і поширення в повітрі. Роботи проводилися трактористом Романівської філії ЗАТ «Райз-Максимко» та водієм ТОВ «Європа-Транс ЛТД».

Крім технічних причин нещасного випадку, спеціальною комісією були встановлені організаційні. Зокрема, невиконання працівниками вимог інструкцій з охорони праці при проведенні робіт по внесенню рідкого аміаку в грунт, порушення технологічного процесу і правил поводження з обладнанням. Відповідальні посадові особи підприємств не забезпечили контроль за виконанням працівниками посадових обов’язків і дотриманням ними правил з охорони праці.

За результатами спецрозслідування комісією запропоновано залучити до адмвідповідальності шляхом накладення штрафу посадових осіб, дії або бездіяльність яких призвели до нещасного випадку. А саме: директора Романівської філії ЗАТ «Райз-Максимко» та головного агронома підприємства.

Матеріали спеціального розслідування нещасного випадку передані в правоохоронні органи для використання в ході розслідування кримінальної впровадження.

Поділитися в соціальних мережах