Сумська ОДА проситиме Кабмін створити госпітальний округ у Глухові

На засіданні колегії Сумської  облдержадміністрації було прийняте рішення направити до Кабінету Міністрів та Міністерства охорони здоров’я України звернення щодо створення в області 6 госпітальних округів з обґрунтуванням цієї пропозиції.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко розповів, наскільки доцільним буде створення саме такої кількості округів та нагадав, що 30 листопада  Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова № 932, що визначає параметри, відповідно до яких формуються госпітальні округи. Проте Інститут розвитку територій вважає, що Глухівський госпітальний округ не відповідає цим параметрам, а зокрема не має населення 120 тисяч на території, яку мав би обслуговувати.

«Сьогодні існує й інший параметр: доїзд «швидкої» до найвіддаленішого села району за «золоті» 60 хвилин. Якщо у Глухові не буде округу, то хворого з Путивльського району лікарі просто не зможуть за годину доставити ані до Конотопа, ані до Шостки. І тому розвинена інфраструктура Глухівського району може стати надійною базою для нового округу», – аргументував керівник облздраву.

 

Поділитися в соціальних мережах