Сумські амбулаторії залишилися «за бортом»

Незважаючи на дещо обмежений у порівнянні з 2017 роком фінансовий ресурс міста, головні розпорядники бюджетних коштів Сумської міськради втиснулися в рамки того, що їм виділили на 2018 рік, і закрили основну частину проблем за своїми сферами.

Зокрема, що стосується галузі охорони здоров’я, то, за інформацією в. о. начальника профільного відділу Наталії Кіпенко, всього на покупку устаткування і капремонти на поточний рік медустановам виділено 20 млн грн. З них на капремонти: для 4-ї міськлікарні – 2,685 млн; 5-й – 1 млн; дитячій – 1,447 млн. При цьому це тільки ті кошти, які будуть освоювати самі лікарні, не рахуючи того, що закладено по УКБу. На обладнання найбільша сума перепала 1-й міськлікарні – 12 млн грн на придбання ангіографа на умовах співфінансування з благодійним фондом «Технологія» (він додає 3 млн, загальна вартість апарату – 15 млн). 4-й міськлікарні виділено всього 314,5 тис.; 5-й – 1 млн; дитячій – 1,55 млн.

За словами профільного заступника мера Максима Галицького, єдине, що поки не в повній мірі забезпечено фінансово, але дійсно потребує першочергового вирішення, це облаштування двох амбулаторій у віддалених районах Сум – на вул. Добровільній та Котляревського (Роменський мікрорайон). Що стосується першої, то це питання опрацьовується вже не перший рік, але з ним постійно виникають якісь проблеми – то з землею, то з проектом, то з фінансуванням. Цього року проект з будівництва амбулаторії на вул. Добровільній місто спробує подати на ДФРР і дуже розраховує на допомогу нардепів у цьому питанні. А на вул. Котляревського відповідне приміщення для амбулаторії є, але на його поточний ремонт та закупівлю всього необхідного обладнання, інвентарю та меблів треба 1,5 млн грн. Поки ці гроші в бюджеті не передбачені.

Наталія Кіпенко додала, що після того, як восени минулого року в місцевих новинах пройшла інформація про плани міської влади відкрити амбулаторію на вул. Котляревського (у приміщенні, яке нещодавно звільнив колишній орендар), у поліклініку №3, яка зараз обслуговує жителів Роменського мікрорайону, посипався цілий шквал звернень від сумчан з питаннями про те, коли ж на вул. Котляревського з’являться лікарі та можна буде ходити туди на прийом. Так що місцеве населення дійсно дуже зацікавлене в цій амбулаторії і з нетерпінням чекає її відкриття. Тому в міському відділі охорони здоров’я сподіваються, що міськрада все ж знайде можливість протягом року профінансувати цей об’єкт.

Олександр Завадський, shans.com.ua

Увага! На сайті «Сумські дебати» доступний новий сервіс «оголошення». Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтесь нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!

Поділитися в соціальних мережах