Сумський пологовий будинок – без апарату УЗД

Міськвідділ охорони здоров’я Сум звернувся до депутатів міськради з проханням виділити додаткове фінансування на придбання апарата УЗД для міського пологового будинку, а саме – для жіночої консультації №3, що на вул. Парковій, 1.

За словами головлікаря пологового будинку Валентина Рибянського, там стояв беушний апарат, який був переданий пологовому будинку десять років тому. Нещодавно він зламався і, згідно з висновком спеціалізованої організації, відремонтувати його вже неможливо, так як він настільки застарілий, що завод-виробник уже давно не робить запчастини до нього. Таким чином, апарат не придатний до подальшої експлуатації та підлягає списанню. У той же час для жіночої консультації, яка обслуговує близько 32 тисяч жіночого населення Сум, який перейшов сюди з обласного перинатального центру, УЗД є однією з головних діагностичних процедур, що дозволяють контролювати стан здоров’я жінки (особливо при вагітності), поставити точний діагноз і обрати оптимальне лікування. Середня ціна нового апарату УЗД експерт-класу становить 1,47 млн.

Це питання розглядалося на засіданні депутатської комісії Сумської міськради з питань охорони здоров’я та освіти 18 травня. Комісія одноголосно підтримала виділення зазначеної суми, але чи знайдуться гроші в міському бюджеті – невідомо.

Поділитися в соціальних мережах