У 5-й лікарні розгорівся скандал із пацієнткою-переселенкою

Звернутися за допомогою до медиків переселенці з Луганська змусило нещастя – жінці терміново потрібно оперативне втручання гінеколога. У лікарні №5 м Суми лікарі повідомили пацієнтці, що за операцію доведеться заплатити 2,5 тис. грн. А так як потрібної суми в той момент не було, за допомогою вона звернулася до депутатів, а про інцидент повідомила на «гарячу лінію».

«Ми провели обстеження, частина медикаментів у нас були в наявності, а частина необхідно було докупити. Про те, що вона переселенка ми дізналися пізніше. У нашій практиці бувають випадки, коли ліки ми купуємо за свій рахунок », – пояснює колектив лікарні №5.

Питання під свій контроль взяв член постійної комісії з питань охорони здоров’я при Сумській міськраді.

«Головне завдання лікаря – врятувати людину, при цьому не повинні грати роль соціальний статус, зріст, вага, колір очей. Жінка просто могла померти тільки через те, що у неї немає грошей. І якби ми не вивели проблему за межі лікарні і не підняли її на рівні міста, то невідомо чим все могло закінчитися », – говорить Денис Бутенко.

З метою розставити всі крапки над «і», поспілкуватися з керівництвом лікарні та з’ясувати причини недбалого ставлення до пацієнтів, група депутатів 24 травня відвідала медустанову. Головлікар традиційно, за словами народних обранців, пішов у відпустку.

«Питання активно обговорювалося на останньому засіданні профільної комісії, причому в присутності В’ячеслава Петренко. Про наш візит він знав. У черговий раз він підставляє свій колектив, йдучи від зустрічей, спілкування, а отже, і від відповідальності », – зазначає Олександр Зименко.

Вислухавши доводи та виправдання, члени комісії зажадали від адміністрації докладний звіт про надходження і витрати коштів на медикаменти за 2016-2017 рр., Список переселенців і учасників АТО, яким була надана медична допомога в стінах установи, а також наполягли на проведенні внутрішнього розслідування з метою виявлення винних і притягнення їх до відповідальності.

Повний пакет документів адміністрація повинна надати членам комісії 29 травня. Чергове засідання комісії заплановано на 30 травня. Питання про подальшу діяльність головного лікаря лікарні №5 депутати обіцяють підняти на сесійному засіданні 31 травня.

0051f8d96573d6c13ec6b10b622762b1

4b824df0b880d0b6791f0be9bdcae01b

 

Джерело: http://www.0542.ua/

Поділитися в соціальних мережах