У 5-й сумській лікарні склалася критична ситуація

У 5-й міській лікарні – критична ситуація з нестачею медикаментів для хворих на ниркову недостатність.

За інформацією адміністрації медустанови, забезпечення пацієнтів відділення амбулаторного діалізу 5-ї міськлікарні медикаментами, витратними матеріалами і еритропоетинами (один із гормонів нирок, який контролює еритропоез, тобто утворення червоних кров’яних клітин) проводиться за рахунок облбюджету, за обласною програмою надання медичної допомоги нефрологічним хворим методом гемодіалізу на 2014-2016 роки.

Однак на 2016 рік кошти на це відділення передбачені не були. Забезпечити ж цю категорію хворих необхідними препаратами своїми силами (наприклад – за рахунок перерозподілу коштів, виділених на інші відділення) лікарня не може, оскільки виділене їй на рік бюджетне фінансування і так недотягує навіть до мінімальної потреби.

Протягом року (починаючи з лютого) керівництво лікарні десять разів зверталося до обласного управління охорони здоров’я з проханням знайти кошти на медикаменти для проведення гемодіалізу, але безрезультатно. 9 серпня через ОДА надійшла відповідь, в якій говорилося, що в бюджеті області на поточний рік коштів на такі цілі немає. Там порадили вирішувати питання за рахунок міськбюджету. На сесії міськради 5 жовтня депутати виділили на забезпечення медикаментами хворих діалізу 93450 грн, що становить 50% потреби (всього потрібно 186 846 грн).

30 листопада адміністрація 5-ї міськлікарні звернулася до планово-бюджетної депутатської комісії міськради і повідомила, що виділені у жовтні гроші на сьогодні використані практично повністю і препаратів вистачить приблизно до 29 грудня. «Просимо вас посприяти у вирішенні питання про виділення в поточному році коштів у сумі 93396 грн на закупівлю медикаментів для лікування 67 хворих, які є інвалідами I і II груп, соціально не захищені та не мають можливості купити необхідні медикаменти за свій рахунок», – йдеться в листі головного лікаря 5-ї міськлікарні В’ячеслава Петренка.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах