У Ромнах немає грошей на інсулін

Без інсуліну ризикують залишитися майже дві сотні хворих на цукровий діабет вже з середини цього місяця. Держава ще в минулому році відмовилася лікувати їх повністю за свій рахунок і перекинула фінансові питання на плечі місцевої влади.

На 2018 рік держава надала допомоги в розмірі 782 000 гривен на забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном при річній потребі 2,5 мільйона. Цих грошей вистачило тільки до вересня, і то протриматися допомогли ще торішні залишки і «жменя» районних грошей.

На передостанньому засіданні сесії міської ради звернулися за коштами до депутатів. Обранці проголосували і виділили 50 000 гривень на покупку інсуліну. «Та до жовтня все одно не закриємо», – зазначила районний ендокринолог Роменської ЦРЛ Оксана Заканавська.

В аптеках придбати інсулін – не задача, тільки він дорогий, відмітила ендокринолог. Найдешевший обійдеться хворому в близько 500 гривень на місяць, але є й дорогі призначення до близько 2 тисяч гривень. «Але люди керуються тим, що існує державна програма, згідно з якою хворі на діабет повинні забезпечуватися безкоштовними препаратами», – розповіла Оксана Іванівна.

Зараз у Ромнах налічується 194 інсулінозалежних людей. За які кошти буде триматися лікарня ще 2,5 місяці, Оксана не знає. У резерві залишилися «копійки» тільки для дітей, зазначила лікар-ендокринолог.

Поділитися в соціальних мережах