У Сумах дитина розкусила термометр

Учора, 9 липня, о 18:26 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про те, що розбився медичний термометр, внаслідок чого стався розлив ртуті в одній із квартир житлового будинку на вул. Прокоф’єва. На місце події було направлено відділення чергового караулу 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини.

Як з’ясувалося, 4-річна дитина господарів помешкання відкусила частину вимірювального приладу в одній із кімнат, через що небезпечна речовина витекла. Після прибуття на виклик рятувальники зібрали близько 2 г розлитої ртуті та провели демеркуризацію оселі.

Аналогічний випадок стався 8 липня, коли о 17:37 надійшла інформація про розбитий медичний термометр по вул. Жуковського. Працівники Служби порятунку прибули на виклик, зібрали розлиту ртуть та провели демеркуризацію кімнати житлового будинку.

“Пам’ятайте: ртуть – отруйна речовина. Вдихання пару, безпосередній контакт цієї речовини зі шкірою й особистими речами дуже небезпечні. У жодному разі не викидайте прилади зі ртуттю у сміттєві баки – це несе загрозу довкіллю та іншим громадянам. Не дозволяйте дітям гратися з медичними термометрами. Якщо ви виявили розлиту ртуть, необхідно огородити місце розливу та повідомити фахівців Служби порятунку за номером «101»”, – пишуть на сайті відомства.

Поділитися в соціальних мережах