У Сумах лікарні поміняють місцями

Питання переселення обласної клінічної лікарні на площі психоневрологічного диспансеру на вул. Ковпака, 22, де будівництво наближається до завершення, як і раніше залишається актуальним.

Однак, щоб повністю її туди забрати, потрібно ще добудувати хірургічний корпус на 440 ліжок. Про це повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко:

“Мова йде про суму 440 млн грн, яка для обласного бюджету просто непідйомна. Тому розраховуємо на допомогу держави. Уже ініційована зустріч на рівні президента і прем’єр-міністра, щоб підключити їх до вирішення проблеми. Проекту з будівництва цього об’єкта поки немає – кошти на його розробку потрібно виділяти з обласного бюджету вже на початку 2017 року. Також у наступному році другу чергу будівництва психоневрологічного диспансеру (стаціонарний корпус на 210 ліжок) при здачі в експлуатацію ми плануємо передати обласній лікарні, і для цього потрібно виділити гроші на комуналку. Але для початку необхідно, щоб сесія облради прийняла рішення про переселення: диспансер перекладається на площі обласної лікарні, а лікарня – на його місце. Тим самим ми на найближчі 100 років закриємо питання по обласній лікарні – вона отримає гідні умови і буде перебувати в єдиному медичному просторі, де є обласна дитяча лікарня, кардіодиспансер, госпіталь.

Ми зважили всі за і проти. Для області буде стратегічно неправильно залишити обласну лікарню в тих скрутних обставинах, в яких вона сьогодні знаходиться, а психоневрологічний стаціонар з пл. Троїцької (де всього 60 ліжок) переселити на вул. Ковпака. До того ж ми не залишаємо цих хворих напризволяще – навпаки, переводимо в значно кращі умови”.

На час будівництва (очікується півтора-два роки) обласна лікарня буде працювати на два майданчики. Але з часом, як вважає головлікар Володимир Горох, від цього виграють відразу 4 медустанови: крім обласної лікарні, яка повністю влаштується на новій території, умови поліпшать ще й три диспансери – психоневрологічний, наркологічний і онкологічний:

“Після переїзду ми залишаємо відремонтовані корпуси. За останні кілька років зроблена величезна робота з капітального ремонту відділень. Скоро завершаться роботи в корпусі №2. У всіх 26 відділеннях (крім опікового, кількох кабінетів у поліклініці і коридору в нейрохірургії) зроблені добротні ремонти. Наведено порядок в операційних, палатах, маніпуляційних та інших приміщеннях. Однак на відремонтованих (і навіть реконструйованих) площах нашим пацієнтам не вистачає місця. У палатах – величезна скупченість, у деяких відділеннях лежать по 10-12 чоловік”.

Як і кого будуть розселяти? За словами Сергія Бутенка, у приміщення поліклініки обласної лікарні перейде поліклініка психоневрологічного диспансеру, яка знаходиться на Ковпака (будівля діагностичного центру). Стаціонар психдиспансера з пл. Троїцької та інші служби займуть місце хірургічного корпусу №3 обласної лікарні (білий будинок у вигляді букви П). Чотириповерховий корпус №1, що поруч із «Барсою», відійде онкодиспансеру під розміщення відділень. Також під його потреби планують використовувати приміщення міської поліклініки №6. Для вирішення цього питання створено робочу групу. Наркодиспасер переселиться в історичний корпус №2. Згодом психоневрологічна і наркологічна служба будуть об’єднані в одну медустанову.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах