У Сумах не працює половина комунальних флюорографів

Не працюють флюорологічні кабінети у 1-й міській лікарні, у 3-й міській поліклініці, у 6-й поліклініці – колишній поліклініці залізничників. В обласному протитуберкульозному диспансері флюорограф, за словами співробітників, не працює більш, ніж два місяці, тому пацієнтів направляють до обласного діагностичного центру. Там дослідження роблять у дві зміни.

У 5-й міській лікарні флюорограф працює з 8-ї до 13-ї години. У поліклінічних відділеннях 4 лікарні працює два флюорографи, також приймають з 8-ї до 13-ї.

Чому не працюють апарати спитали у профільного заступника міського голови  Максима Галицького. Він каже, що більшість обладнання – з 80-х років, тому часто виходить з ладу: ” В першій міській лікарні апарат вийшов з ладу і потребує за оцінками експертів близько 180 тисяч гривень, проте наразі в першій лікарні флюорографічне обстеження можна пройти на рентгенографічному обладнанні, яке дає і менше опромінення. В першому центрі первинному медико-санітарної допомоги флюорограф є доволі застарілим – 26.12 він вийшов з ладу зараз експерти оцінюють необхідний ремонт для відновлення його роботиРазом з тим флюорографічний апарат, який працює в другому центрі первинної медико-санітарної допомоги на даний момент не працює оскільки в експлуатації з кінця 70-х років, і доволі проблематичним є усунення його навіть незначних неполадок через його застарілість.”

Купувати нові апарати для міських лікарень, сказав Максим Галицький, цього року не будуть. Окрім 5-ї лікарні. Туди планують придбати рентген-апарат із функціями флюорографа.

Поділитися в соціальних мережах