У Сумах об’єднали центр СНІДу і наркодиспансер

На останній сесії облради депутати прийняли рішення про реорганізацію Сумського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, який знаходиться на пр. Курському, 111.

Медустанову юридично приєднають до обласного наркологічного диспансеру. Термін проведення реорганізації – шість місяців з дня прийняття цього рішення. Відзначимо, що до наркодиспансеру в минулому році додали ліквідований обласний психоневрологічний диспансер ім. Співака, а також психіатричну лікарню №2 в с. Високе (Охтирський район), що стала його філією.

Як пояснив начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко, по-перше, нове об’єднання дозволить заощадити кошти на адміністрації, а, по-друге, наркопаціентов і хворих на СНІД, які є так званими перехресними хворими, можна буде лікувати в одній медустанові:

– Наша область займає перше місце по замісній підтримувальній терапії (ЗПТ), коли наркозалежних лікують за допомогою спеціальних препаратів. У разі виявлення ВІЛ-СНІДу в наркомана у наркодиспансері – його направляють на Курську в центр СНІДу, а він туди не доїжджає. Тому краще, щоб такий пацієнт отримував послугу в одному місці.

За словами головлікаря обласного наркодиспансеру Тараса Злиденного, за рахунок об’єднання вдасться поліпшити і навіть розширити надання допомоги хворим:

– Левова частка пацієнтів із ВІЛ – наркозалежні. Ми їх виявляємо, лікуємо, орієнтуємо, але взаємодія з центром СНІДу ускладнюється в плані конфіденційності інформації. Коли ми станемо одним лікувальним закладом – проблемне питання конфіденційності, передачі цих пацієнтів і отримання ними препаратів буде вичерпано. Вони в одному місці будуть отримувати препарати як для замісної підтримувальної терапії, так і для антиретровірусної терапії (АРТ). А не так, як зараз, – у новій поліклініці наркодиспансеру на Білопільському шосе видаються препарати ЗПТ, а на Курській у центрі СНІДу – препарати АРВТ. У найближчому майбутньому на Курській обладнаємо кабінет ЗПТ – там під контролем медпрацівників наркозалежні пацієнти будуть отримувати і профільну терапію, і АРВТ. До того ж із ними будуть працювати не тільки наркологи, а й інфекціоністи. Це величезний плюс для хворих, коли дві терапії одночасно можна отримати в одному місці – під контролем і супроводом медиків. Особливо на базі центру СНІДу буде комфортно обслуговуватися пацієнтам з Курського мікрорайону. Потік на лікування – великий, а так можна буде його розділити.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах