У Сумах пройде соціальна акція з тестування на гепатит

29 липня в Сумах у рамках всеукраїнської кампанії «Гепатит С. Дізнайся зараз, вилікуй вчасно!» відбудеться акція з нагоди Всесвітнього Дня боротьби з вірусними гепатитами. Захід організований громадською організацією «Клуб Шанс» спільно з фахівцями обласної інфекційної клінічної лікарні ім. З. Й. Красовицького, за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Під час заходу кожен охочий зможе безкоштовно в мобільній амбулаторії отримати практичні рекомендації з профілактики та діагностики вірусних гепатитів, основних дій у разі діагностування інфекції та лікування. Всіх людей із позитивним результатом експрес-тесту на гепатит С буде направлено до лікаря-інфекціоніста та надано 30% та 50% знижки-бланки «Сінево» для проведення поглибленої діагностики.

Організатори будуть безкоштовно розповсюджувати серед громадськості тематичну літературу та засоби особистого захисту. Акція відбудеться з 11:00 – 14:00 години у сквері імені Т. Г. Шевченка.

Довідково: На сьогодні більшість з інфікованих гепатитом С не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період проходить безсимптомно. Ситуація з захворюваністю на вірусні гепатити в Україні набуває загрозливих форм. На думку експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2020 році саме гепатит буде найрозповсюднішою хворобою у світі. В Україні рівень інфікування може досягати 9% (серед осіб старше 15 років), а це майже 4 мільйони громадян. У минулому році на Сумщині вперше діагностовано 348 випадків хронічного вірусного гепатиту С та 91 – гепатиту В. Захворюваність склала відповідно 31,04 та 8,12 на 100 тис. населення при середньодержавних показниках 13,69 та 3,59, що вказує на достатню діагностичну спроможність медичної мережі з раннього виявлення на курабельних виліковних стадіях захворювання. Сумська область у 2016 році стала лідером з виявлення хворих на хронічний гепатит С. На часі в гепатологічному центрі перебуває на диспансерному обліку близько 3,5 тисяч пацієнтів з хронічним вірусним гепатитом. Потребують лікування 890 хворих на гепатит С (в Україні всього – 9095).

Поділитися в соціальних мережах