У Сумах протестують проти реорганізації поліклініки

Сьогодні, 19 лютого, у поліклініки №4, що в Курському мікрорайоні, зібралося близько 200 чоловік, аби висловити незгоду з прийдешньою реорганізацією.

Як стало відомо, міська влада в контексті медичної реформи взялася за оптимізацію первинної медичної допомоги. Планується створити два центри надання первинної медико-санітарної допомоги: один уже функціонує на базі поліклініки №3; другий розміститься в будівлі колишньої залізничної поліклініки на вул. Привокзальній. Перший, куди мають намір підпорядкувати всі поліклініки по один бік Псла, у тому числі й №4, буде обслуговувати жителів правого берега, другий – лівого.

Така «реформа» викликала негативну реакцію як пацієнтів Курського мікрорайону, так і медперсоналу поліклініки №4. Приїхавши на зустріч із мітингувальниками, заступник мера Максим Галицький і виконуюча обов’язки начальника відділу охорони здоров’я Сумської міськради Олена Чумаченко запевняли протестуючих у тому, що мова йде всього лише про організаційні питання, які не стосуються пацієнтів і рядових медпрацівників – лікарі, як і раніше, будуть вести прийом у будинку по вул. Ковпака. Різниця лише в тому, що керівництво установи буде перебувати на вул. Іллінській.

Колектив поліклініки №4 словам чиновникам не вірить, побоюючись скорочень. Крім того, як відзначають медики, будуть проблеми з логістикою, тому що Курський мікрорайон і вул. Іллінську не пов’язує ні один тролейбусний маршрут, є тільки дві маршрутки (№№19 і 23). Пацієнти вважають: таке перетворення віддалить від них доступ до лікарів. До речі, відомо, що на старому місці залишаться сімейні лікарі, а що буде з т. зв. вузькими спеціалістами – поки незрозуміло.

Нагадаємо: раніше в Сумах планувалося створення чотирьох центрів первинної медико-санітарної допомоги, у тому числі й на базі поліклініки №4. Учасники акції протесту вимагали від міської влади повернутися до колишнього варіанта.

Поділитися в соціальних мережах