У Сумах шукають приміщення для хоспісу

Термін «паліативна терапія» походить від латинського слова раllium – «вовняний плащ» і означає пом’якшення страждань на кінцевій стадії хвороби і забезпечення хворого необхідної людською підтримкою.

У минулому році в Сумах паліативної допомоги потребували 823 людини: 566 онкохворих, 170 хворих з інсультами, 63 – з інфарктами, 24 – зі СНІДом. На сьогодні 53 онкохворим потрібне введення наркотичних засобів. В. о. начальника міського відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко заявила про необхідність створення в Сумах відділення хоспісної та паліативної допомоги для хворих у термінальній стадії.

– В умовах нинішньої системи охорони здоров’я людям із невиліковними захворюваннями та обмеженим прогнозом життя в лікувальних установах не роблять адекватну паліативну допомогу, – зазначила чиновник. – Тільки до 10% хворих у кінці життя отримують допомогу в лікарнях. Як правило, вони помирають вдома – страждаючи від болю, депресії, відсутність необхідного знеболювання, належного догляду та соціально-психологічної допомоги. Крім того, ця проблема стосується і рідних пацієнта. Часто один із працездатних членів сім’ї змушений відмовитися від роботи, щоб доглядати за хворою людиною. Це значно ускладнює життя всієї родини і стає причиною важких психологічних і соціальних розладів. Тому родичі також потребують допомоги. Паліативний догляд за невиліковно хворими передбачає співпрацю та спільну турботу лікарів, священиків, соціальних працівників, волонтерів, родичів і друзів.

Тому в Сумах необхідно відкрити відділення для інкурабельних хворих (пацієнтів, чия хвороба не дає приводів сподіватися на благополучний результат), щоб забезпечити їм паліативне (симптоматичне) лікування, підібрати необхідну знеболюючу терапію, надати медико-соціальну допомогу, догляд, психологічну підтримку родичів на період хвороби і втрати близької.

Сьогодні ми розглядаємо варіанти приміщень, де можна розмістити такі відділення.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах