У Сумах відбудеться “сердечна революція”

З 1 січня в Сумській обласній клінічній лікарні відкриється Центр серцево-судинних інтервенцій. Це, як стверджують фахівці, серйозний прорив для надання допомоги пацієнтам зі складними порушеннями ритму серця.

“Центр буде працювати в структурі відділення судинної хірургії, де ми і до цього імплантували однокамерні кардіостимулятори, – розповідає серцево-судинний хірург Євген Марченко. – Однак вони не завжди забезпечували належну потребу фізіологічного ритму серця – не було тієї синхронності скорочень передсердь і шлуночків. Тепер же з появою нового обладнання – програматорів – ми зможемо відстежувати всю інформацію про пацієнтів: проводити діагностику, спостерігати можливі зміни, а під час операції знімати показники електричної активності серця.

Тільки за допомогою програматора можна побачити, як працює кардіостимулятор, адаптувати його режим роботи під пацієнта, коли необхідно – провести заміну. Але це ще не все. Ці апарати відкривають нові можливості перед нашими фахівцями. Ми зможемо встановлювати двокамерні стимулятори, які значно покращують рівень життя хворих. Раніше і для діагностики, і для проведення імплантації двокамерних стимуляторів наші пацієнти їхали до Києва. Відтепер все буде проводитися в Центрі судинно-серцевих інтервенцій…”.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах