У Сумській області кожний 21-й громадянин – інвалід

Під час апаратної наради в управлінні охорони здоров’я обговорили якість лікування хворих на пролонгованому листку непрацездатності в лікувально-профілактичних закладах області за результатами першого півріччя 2017 року.

“У Сумській області на сьогодні чисельність інвалідів складає близько 53 тисяч осіб. Кожен 21-й громадянин – це інвалід, людина, яка потребує допомоги та підтримки від держави, як у грошовому еквіваленті, так і забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення, сприяння у здобутті освіти, професійних знань, працевлаштування та медичних послуг “, – поінформувала Валентина П’янтківська, головний лікар обласного комунального закладу «Сумський обласний Центр медико-соціальної експертизи»

Медичні чинники, які впливають на інвалідизацію населення, складають близько 17% , тому роль вторинної ланки закладів охорони здоров’я досить важлива.  Фаховість спеціалістів центральних районних лікарень в деякій мірі визначає у подальшому як рівень первинної інвалідності, важкість груп, так і показники реабілітаці.

Відповідальність за якість медичного обстеження, своєчасність та обґрунтованість направлення громадян на медико-соціальну експертизу покладається на керівника лікувально-профілактичного закладу охорони здоровя.

Питання про встановлення інвалідності розглядається на медико-соціальних експертних комісіях після повного та всебічного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійно-трудового прогнозу, одержання результатів відновного лікування, соціально-трудової реабілітації та інших необоротний характер захворювання.

 

Поділитися в соціальних мережах