В області затвердили програму розвитку паліативної допомоги

Розглянувши подану обласною державною адміністрацією «Обласну програму розвитку паліативної допомоги на 2018-2020 рр.», розроблену на виконання доручення Кабінету Міністрів України «Про забезпечення прав людини при наданні паліативної допомоги», обласна рада вирішила затвердити програму розвитку паліативної допомоги в Сумській області на 2018- 2020 роки.

Передумовою розробки програми стало те, що у відповідності до міжнародних рекомендацій і стандартів для 45 млн населення України необхідно забезпечити 4,5 тис. ліжок паліативної допомоги. У розрахунку на населення Сумської області потреба в ліжках паліативної допомоги становить понад 100 ліжок (для міста Суми – до 30 ліжок). У Сумській області щорічно в паліативної допомоги потребує понад 12 тис. чоловік.

Відповідно до методичних рекомендацій розрахунку потреби в паліативній допомозі, не менше 80% хворих з невиліковними формами онкологічних захворювань потребують паліативної допомоги. У Сумській області за 2016 ця цифра становить більше 12000 чоловік, серед яких хворих на злоякісні новоутворення – 2105 осіб; із серцево-судинними захворюваннями – 10067 осіб; на СНІД і туберкульоз хворіють 133 людини.

За попередньою оцінкою, витрати на фінансування заходів щодо виконання програми складуть 29597,9 тис. гривень.

Очікується, що виконання програми дасть можливість розпочати формування системи ефективної паліативної допомоги відповідно до потреб населення і міжнародних стандартів. У рамках програми мають намір забезпечити потребу громадян Сумської області в паліативній допомозі на 90%, створивши лікарню «Хоспіс» або відкривши спеціалізовані відділення в багатопрофільних стаціонарних закладах міста Сум та в інших містах обласного значення (госпітальних округах) з надання паліативної допомоги та розвитку служби паліативної допомоги і догляду на дому. Крім того, планується збільшити і різноманітити форми і методи паліативної допомоги, підвищити її доступність, а також охопити паліативною допомогою старих, дітей, хворих на СНІД, та інших пацієнтів, які потребують паліативної допомоги, незалежно від захворювання і багато іншого.

За відповідне рішення проголосували 46 обласних депутатів.

Джерело: 0542.ua

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах