Вночі із психлікарні вивезли хворих

Влада Сумщини зреагувала на порушення температурного режиму в обласній спеціалізованій психіатричні лікарні №2, що в Охтирському районі, запропонувавши перевести хворих до іншого лікувального закладу такого ж профілю. Однак персонал лікарні перешкоджав цьому і автобуси змогли вивести частину хворих лише пізно ввечері.

«Проблема низької температури в лікарні виникла не сьогодні, ми отримували неодноразові скарги від родичів пацієнтів, − зазначив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко. − Днями в управління надійшов рапорт від керівництва лікарні про те, що в закладі вкрай низька температура і ця проблема потребує негайного вирішення. Крім того, підтвердився порив тепломережі й комісія управління охорони здоров’я, яка працювала зранку, зафіксувала температуру в палатах +9º С».

У цьому психіатричному закладі є категорія осіб, які Конституційним судом України визнані недієздатними, і їм призначене примусове лікування. Таким людям держава має забезпечити, відповідно до Європейської Хартії захисту прав людини, нормальні умови перебування. На жаль, через низьку температуру вони не могли бути дотримані в лікарні, тому в обласному управлінні запропонували перевести хворих в інший лікувальний заклад такого ж профілю.

«Мною був підписаний наказ про тимчасове переміщення хворих до Першої обласної психіатричної лікарні міста Ромни, − повідомив Сергій Бутенко. − Ми вже там підготували два відділення, окремі палати для психіатричних хворих на туберкульоз тощо. І протягом дня тривала робота з правоохоронними органами, обласною радою, облдержадміністрацією для того, аби організувати евакуацію пацієнтів фактично під час аварійної ситуації, що, власне, й було зроблено. Проте, коли ми приїхали забирати хворих, зіткнулися з протестом медпрацівників, жителів села Високе, які бояться втратити робочі місця. Хоча я їм пояснював, що наразі жодної загрози закриттю закладу немає, проте мене не слухали».

Після майже одноденних перемовин із керівництвом та персоналом закладу ввечері один автобус був допущений на територію лікарні й 24 хворі успішно доїхали до Роменської психіатричної лікарні в супроводі медпрацівників та поліції, відповідно до закону про психіатричну допомогу.

«Управління охорони здоров’я не є центром зайнятості, − підкреслив Сергій Бутенко. − І, в першу чергу, я й маю пряму відповідальність перед державою за пацієнтів цього закладу. Ситуація, коли хворі перебувають у приміщенні, в якому температура становить +9ºС, є неприпустимою. Я як начальник управління, державний службовець зреагував миттєво на ці події й організував процес переведення хворих. Проте блокування цього процесу персоналом закладу стало цьому на заваді. Про що я вже повідомив у правоохоронні органи. Зараз порив тепломережі усунутий, температура дещо підвищується і загрози життю і здоров’ю пацієнтів станом на сьогодні немає. Але разом із тим на вулиці теж холоднішає. Тому ситуацію ми тримаємо на контролі і в разі потреби перевозитимемо решту хворих».

5547

5550

5554

5555

8

Поділитися в соціальних мережах

Опитування

Який голова РДА працює найкраще?
Центр Сум накрила темряваФОТО
Сумчани поскаржились на підозрілий закладФОТО
Президент передав медаль жителю Сумщини
Підприємець Сумщини привласнив 100 тисяч гривень з бюджету
Депутат облради підозрює ДФС у змові проти аграріїв
Неадекват на мінівені дохуліганився до трьох штрафівФОТО
Дістатися автобусом із Сум до Шостки стало дорожче
Сумська ОДА переполошилася через жахи в психлікарні
Сумбуд запрошує сумчан зустріти Хрещення разом
Сумчанин з наркотиками ломився до квартир на ХімікуФОТО
У магазині зникли дорогі жіночі креми
У Сумах облаштують нову зупинку
НА СУМСЬКИЙ АЕРОПОРТ ВИДІЛИЛИ МІЛЬЙОНИ
У Шостці обікрали 13 чиновників
5-РІЧНОМУ СУМЧАНИНУ ДУЖЕ ПОТРІБНІ 4 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ
Клочко – останній у рейтингу губернаторів
Готують пам’ятник уродженцю Сумщини, який товаришував із Шварценегером
Лисенко відповів, коли чекати на льодову арену в центрі Сум
СУМЧАНКУ ОБІКРАЛА ЖІНКА У НОРКОВІЙ ШУБІ
Шосткинських поліцейських вбрали по-новомуФОТО
У глухівчанина забрали відра коноплі, запасеної “для прикорму риби”ФОТО
Сумчани замість мера йдуть на прийом до губернатора
За дороги Ямпільщини відповідатиме Глухівський райавтодор
У Сумах із патрульними хотіли “розібратися” пістолетомВІДЕО
У Конотопі поділили 44 тисячі на 5 соціально-патріотичних проектів