Медреформа: коли сумчанам вкладати договори із сімейними лікарями?

на прес-конференції виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила – старт приписної кампанії пацієнтів до лікарів має відбутись із квітня наступного року.

Пані Наталія працювала терапевтом 17 років, коли ж у 2003-му році створили відділення сімейної медицини у 4–ій міській поліклініці – перейшла працювати сімейним лікарем:

«Для того, щоб працювати з дітьми з нуля, доводилось багато вчити, не тільки курси, які ми проходили протягом 6-ти місяців, а й самій знову читати всю літературу, готуватися, і може були такі випадки, що дитину треба було дивитись і два і три рази, для того, щоб встановити діагноз – тому період був важкий – при наймні протягом року».

У цьому відділенні поліклініки працює 7 із 10 необхідних сімейних лікарів.

«Населення з нами давно знайшло спільну мову, залишилося підписати договори, але договори ми будемо підписувати в тому випадку, коли буде забезпечення – комп’ютеризація лікарів, доступ до інтернету, коли ми зможемо підключити реєстратуру, але в проекті – це є. Пацієнтам хвилюватися немає ніякого приводу. Як ми працювали до 1 січня, так і з 1 січня – ми як обслуговували за сімейним типом, так і будемо обслуговувати його надалі», – повідомила завідуюча відділенням сімейної медицини №2 Сумської міської поліклініки №4 Лариса Нечипоренко.

Згідно з реформою, пацієнт може обирати собі лікаря самостійно, за власним бажанням незалежно від місця проживання – підписавши декларацію з фахівцем. Змінити ж лікаря можна підписавши нову декларацію – із новим лікарем.
Як планували раніше – приписуватись пацієнти будуть протягом першого півріччя наступного року. Тепер – кампанія почнеться з квітня.

«За цей час – ті люди, які визначилися, і обрали собі сімейного лікаря – зможуть з’явитися до нього й укласти з ним декларацію і будуть внесені з зелений реєстр, ті люди, що не звернуться – можливо вони не визначилися – вони будуть автоматично занесені до червоного реєстру за місцем проживання. І коли вони звернуться у лікувальний заклад у будь-який час пізніше цього терміну – вони зможуть укласти декларацію», – пояснила в.о. начальника відділу охорони здоров’я Сумської міськради Наталія Кіпенко.

«Підписання декларацій почнеться після того, як Кабмін оголосить приписну кампанію – квітень місяць. До того, органи місцевого самоврядування мають прийняти рішення – про реорганізацію закладів охорони здоров’я. Лікарні мають під’єднатися до системи «E-Health». Держава каже – ось ми готові перевести на нову модель фінансування, в тій новій моделі – ви за послуги будете отримувати більше грошей – це функція держави на рівні Кабміну – вони відповідають за фінансову доступність медичної допомоги. А те, щоби в лікарні був комп’ютер – це відповідальність органу місцевого самоврядування», – прокоментував менеджер групи з реформи системи охорони здоров’я РПР (м.Київ) Олександр Ябчанка.

На медицину з міського бюджету на наступний рік планують виділити майже 360 мільйонів гривень. Як саме розподілятимуть кошти у галузі медицини Сум сьогодні профільний заступник сумського міського голови Максим Галицький не пояснив.

Джерело: http://tv.sumy.ua/

Увага! На сайті «Сумські дебати» доступний новий сервіс «оголошення». Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтесь нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!

Поділитися в соціальних мережах