Мер повинен зняти інформаційну блокаду постраждалих від вибуху газу сумчан

Побув сьогодні у так званому Штабі з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (вибух газу на Металургів, 24). Приїхав туди на прохання мешканців постраждалого будинку, які опинилися не лише на вулиці, а й у повному інформаційному вакуумі. Я побачив наступну картину і зробив наступні висновки. За адресою Металургів, 24, в адміністративному приміщенні на першому поверсі, яке належить Сумському НВО, розташований так званий ліквідаційний штаб. Про те, що це – Штаб, здогадатись можна лише побачивши обличчя знайомих, які постраждали від вибуху. Нема жодних вивісок, табличок, інформаційних стендів тощо. Вчора хтось зателефонував комусь, а той ще комусь… і через сарафанне радіо мешканці Металургів, 24 дізналися, що їх сьогодні збирають на 9:15 для написання якихось заяв, при собі мати паспорт і код. О 9:15 ані представники штабу, ані представники міської влади до людей не з’явилися. О 10:30 з’явилися працівники соцзахисту, які привезли бланки заяв. Як ті заяви писати? Що із майна вписувати? Ніхто постраждалим толком не роз’яснив. Люди опинилися в інформаційному вакуумі. Вночі 4 січня, коли у дворі будинку Металургів, 24, було встановлено намет Штабу і відбулося виїзне засідання, міський голова Олександр Лисенко, за словами постраждалих пообіцяв, що буде постійно діючий штаб, що буде інформаційний стенд, буде регулярно оновлюватись інформація, буде сидіти людина, яка даватиме відповіді на всі питання мешканців… ДЕ? Де все це? Мешканцям дали номер мобільного телефону керівника Штабу Артема Петрова. Телефон не відповідає. Де фізично знаходиться керівник штабу, або якийсь офіційний представник штабу – ніхто не знає. У людей купа запитань, вони не знають кому їх поставити. Зокрема, є ряд запитань стосовно оформлених субсидій, подальших нарахувань за комунальні послуги, процедури винайму тимчасового житла та компенсації за це житло. Є питання стосовно харчування людей, які поселені в готелі, адже їм доводиться в сухом’ятку годувати своїх дітей. Мешканці 4-го під’їзду на Метелургів, 24, я особисто і наша фракція «За Україну!» ВИМАГАЄМО:
1)Терміново провести відкриту публічну зустріч міського голови Olexandr Lisenko, заступника з питань ЖКГ Александр Журба та начальника Штабу Артема Петрова з постраждалими від вибуху. Під час цієї зустрічі поінформувати мешканців про ситуацію станом «на сьогодні», поінформувати людей хоча б про якісь орієнтовні терміни поетапного вирішення проблем, вислухати і облікувати всі індивідуальні проблеми тимчасово евакуйованих осіб, дати відповіді на їхні запитання.
2) Проводити такі зустрічі з постраждалими регулярно, визначаючи під час попередньої зустрічі дату проведення наступної.
3) Призначити, як і обіцяли, компетентного уповноваженого працівника чи кількох працівників для комунікації мешканців зі Штабом та наданні оперативних консультацій потерпілим громадянам.
4) Виділити й оприлюднити телефон діючої «гарячої лінії» для оперативного реагування на поточні проблеми евакуйованих.
5) Встановити у приміщенні, де збирають потерпілих, інформаційний стенд зі зразками оформлення заяв та інших документів, контактами Штабу та контактами підрозділів СМР, які опікуються питаннями соцзахисту й іншими питаннями допомоги постраждалим.

Володимир Чепік

Поділитися в соціальних мережах