Мер Сум вважає себе не винним у зриві опалювального сезону

Сьогодні, 29 жовтня, на апаратній нараді мер Сум Олександр Лисенко розповів ситуацію про невключення опалення в Ковпаківському районі міста:

“Зараз в ЗМІ, в соцмережах поширюється інформація про те, що відбувається, – почав він. – По-перше, тому що вчасно не подали тепло, а по-друге, тому що люди не розуміють, що відбувається. Потрібно на сайті міськради розмістити інформацію: скільки було звернень, тому що зараз пишуть, що до Лисенко зверталася СБУ. Так, СБУ до мене зверталося. І відповідна реакція наша була. Відповідні дії наші були. Тому ситуація сьогодні не патова. Ми знали, що якщо буде така ситуація, то з неї потрібно буде виходити. Ми зараз надали всі пропозиції – газотрейдеру, СНВО, тому що знали про їх ситуацію з газом на Котельні Північного промвузла. Але ми не можемо сьогодні безпосередньо розраховуватися з газотрейдером за використання комерційного газу, який поставляється на підприємство для виготовлення продукції, не для опалення житлового фонду. Ми сьогодні цього не можемо робити. Це перше. По-друге, Олександр Іванович (Журба – заступник мера із  питань ЖКГ), за цей тиждень ми повинні зробити все можливе і неможливе, щоб подати тепло в квартири жителів Ковпаківського мікрорайону.

Зараз готуємося до сесії в середу, щоб ці питання були вирішені. З можливістю фінансування, яким чином, за якою процедурою і формулою ми будемо це здійснювати.

Всі наші пропозиції, чотири, які ми опрацювали в п’ятницю, відправлені газотрейдеру. О 10.30 ми отримаємо відповідь, а о 11 годині я чекаю представників робочої групи і прошу приєднатися юристів і керівників Котельні Північного промвузла і «Сумитеплоенерго». Потім відразу в машину і на Київ, тому що тут робити нічого. Непотрібно сьогодні сподіватися на обласну адміністрацію. Вона самі, напевно, не знають про свою відповідальність за забезпечення теплом жителів. Ми забезпечили сьогодні всі комунікації, всі, щоб наш житловий фонд був готовий. Але на сьогодні, на жаль, забезпечення поставок газу на державних органах влади. Якби у нас в руках був вентиль, ми його вчасно включали. Але, думаю, що соціальний газ ми повинні подати на цьому тижні.

Люди вже збираються йти мітингувати. Я сам готовий йти мітингувати, якщо влада нічого не робить. Але влада робить, і про це потрібно говорити людям. Так, ситуація складна, це правда.

Ще на цьому тижні у нас плюсова температура, тому у нас ще є час, щоб люди не виходили на вулицю протестувати. Потрібно людям пояснити, і я думаю, що четвер, після сесії, це остаточний термін, коли ми повинні отримати газ (я сподіваюся, звичайно, що це буде завтра). Ми будемо готові перераховувати кошти заводу для розрахунків із газотрейдером, а може, це буде і безпосередньо. Сьогодні ми з вами це питання вирішимо”.

Мер доручив своєму заступнику Олександру Журбі до 11.00 підготувати всі наші пропозиції до НАК «Нафтогаз» і їхати туди вже сьогодні. Сам же міський голова збирається у столицю, коли будуть вирішені питання з “Нафтогазом”.

” А через тиждень – 10 днів тут вже буде мінусова температура, тоді люди вже вийдуть точно, і будуть праві”, – сказав Лисенко.

Поділитися в соціальних мережах