Микола Войтенко: «Керівництво країни довело свій народ до зубожіння, створило нестерпні умови для життя і роботи»

Сьогодні, у міжнародний день боротьби з ліквідацією бідності, українці вимушені визнати, що вони живуть у найбіднішій країні Європи. А це – 50 держав, у яких проживає трохи більше 11% населення планети. Також, за даними МВФ Україна знаходиться на 134 місці в світі за рівнем ВВП на душу населення.

«За міжнародними нормами бідність настає за межею, коли людина має у своєму розпорядженні на місяць суму менше 150 доларів США, враховуючи харчування, трати на проїзд, лікування, оплату комунальних послуг тощо, – каже депутат Сумської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Микола Войтенко. – Тобто у нас за межею бідності знаходяться ті, хто отримує мінімальну зарплату, пенсію, інваліди, матері, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною: приблизно три чверті країни».

Окрім того депутат зазначає, що своєрідним показником рівня матеріального благополуччя мешканців тієї чи іншої країни є відсоток витрат на їжу. Чим вищим він є – тим гірше живе населення. У нас він складає майже 50%. В сусідній Білорусі на продукти витрачають 36,2%, в Угорщині – 18,3%, в Польщі – 16,5%, в Німеччині – і зовсім 10,6%, а в США ці витрати не перевищують 6,3%. Більше витрачають на їжу в таких країнах як Нігерія – 58,9%, Кенія – 52,2%.

«Також Україна у відсотковому стані найбільше витрачає коштів з усіх країн Європи на оплату комунальних послуг – 40%. Якщо додати 50% на продукти харчування, виходить, що у наших громадян залишається лише 10% від доходів на ліки, одяг, відпочинок та усі інші позиції», – наводить цифри опозиціонер.

Він упевнений, що непомірними тарифами, ростом цін на товари першої необхідності, дорогими ліками керівництво країни довело свій народ до зубожіння, створило нестерпні умови для життя і роботи. «Люди просто не бачать майбутнього в своїй країні, тому молодь і працеспроможне населення їде працювати за кордон. В країні залишаються пенсіонери. А враховуючи їх рівень доходів, яких не вистачає ні на що, найстарше покоління взагалі просто кинули на виживання. Тому, сподіваюся, люди на наступних виборах, і президентських, і парламентських, дадуть належну оцінку діючій владі, яка обов’язково має понести політичну відповідальність», – резюмував Микола Войтенко.

Поділитися в соціальних мережах