Микола Войтенко: «Посилюючи процедуру отримання субсидій, влада знімає з себе зобов’язання щодо соціального захисту малозабезпечених громадян»

Опозиціонери Сумщини стурбовані політикою субсидування населення України, адже кількість невдоволених громадян неухильно зростає.

«Нещодавно був запущений перший етап реформування системи розрахунків по субсидіях – монетизація субсидій на рівні підприємств, які надають послуги. Зараз здійснюється підготовка системи до впровадження монетизації субсидій на рівні домогосподарств. Однак і вже впроваджений, і запланований етапи монетизації викликають багато питань», – зазначив депутат Сумської облради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Микола Войтенко.

За його словами, на Сумщині сьогодні субсидовану підтримку від держави отримують 290 тисяч домогосподарств – це 65% від загальної кількості домогосподарств області. Але ця підтримка з кожним роком зменшується, на відміну від цін на житлово-комунальні послуги, які населення просто не в змозі оплатити.

«Таке явище, як субсидія – ознака недорозвиненості економіки держави, де існує колосальний розрив між розмірами житлово-комунальних тарифів і вкрай низькою платоспроможністю населення», – впевнений Микола Войтенко.

Депутат розповів, що закладені в Держбюджеті-2018 року 70 мільярдів гривень на субсидування населення наполовину не забезпечені фактичним фінансуванням. Тому влада через додаткові бюрократичні перепони намагається штучно скоротити кількість одержувачів цього виду допомоги. І саме гнітюче – це те, що, посилюючи процедуру отримання субсидій, керівництво країни знімає з себе зобов’язання щодо соціального захисту малозабезпечених громадян, яких сьогодні в Україні більшість.

«Перш, ніж вирішувати питання про посилення процедури отримання субсидій, слід було б вирішити вже існуючі недоліки системи: відсутність реального стимулу для економії, занадто завищені нормативи, відсутність дієвої системи попереджувальних механізмів від шахрайства в тій же сфері ЖКГ, відсутність соціальної справедливості», – упевнений опозиційний політик.

Нагадаємо, що з 1 травня 2018 року в Україні діє нова система оформлення субсидій, згідно з якою всі члени сім’ї, незалежно від прописки, подають фінансову інформацію про доходи, а громадяни, площа квартир і будинків яких перевищує 120 кв. м і 200 кв. м відповідно, автоматично позбавляються субсидії.

Поділитися в соціальних мережах