На Сумщині аграрії бояться сіяти озимину

Через суху погоду аграрії не сіють озимину, аби не втратити врожай.  На дослідній ділянці сумського Інституту сільського господарства північного сходу фермери і науковці обговорили особливості цьогорічного урожаю зернових культур. Питання, чи сіяти озимину в суху землю, виникає у зв’язку з недостатньою кількістю опадів цього літа.

“Хліб треба сіяти, для того, щоб він був. Якщо не будем сіяти, то його, звичайно, не буде. Але не в сьогоднішніх умовах, і не в умовах цієї посухи. Треба, на наше глибоке переконання, аграріям згрупуватися, підготуватися до цього відповідального заходу, наприклад, підготовка почвообробної техніки, грамотний підбор роботи комбайнів для того, щоб менше було навантаження на грунтообробну техніку, по-друге – це підбір насінневого матеріалу, сортовий склад, якість насіння”, – говорить директор Інституту сільського господарства північного сходу НАН України Віктор Кабанець.

Наразі в області закінчилося збирання ранніх зернових, триває збір гречки та сої.

За даними Українського гідрометцентру, у вересні очікується середньодобова температура 14 з половиною градусів, що на півтора градуси вище за норму. До 8 вересня протримається висока температура повітря, вдень 24-29 градусів, вночі 12-17 градусів. Потім очікується похолодання.

Джерело: http://tv.sumy.ua/

Поділитися в соціальних мережах