На Сумщині дві залізничні станції можуть закрити протягом 6 місяців

Залізничні станції Янпіль та Свеса не зможуть виконувати операції з перевезення вантажів, але продовжать надавати послуги пасажирам.

Про це йдеться у листах «Укрзалізниці» та Міністерства інфраструктури України, які днями надійшли на адресу Ямпільської районної ради. Залізничники відповіли на звернення місцевих депутатів, які просили відновити роботу вищевказаних вантажних станцій.

Одним з головних аргументів проти закриття станцій Янпіль та Свеса було те, що місцеві підприємства готові забезпечити належний вантажообіг і, відповідно, прибуткову роботу залізничників. «Укрзалізниця» визнала факт надходження заявок від цих суб’єктів підприємницької діяльності, але назвала правомірною свою відмову у наданні вантажних вагонів цим підприємствам.

«Укрзалізниця» переконана, що місцеві підприємства можуть віправляти вантажі через Хутір Михайлівський, а тому готова утримувати станції Свеса та Янпіль лише за умови виділення коштів з місцевих бюджетів, або зацікавленими підприємствами.

«Перевезення вантажів можливо здійснювати зі станції Хутір-Михайлівський, яка знаходиться на відстані 21 км від станції Янпіль та 11 км від станції Свеса.

З огляду на викладене, питання подальшої роботи вищенаведених станцій для виконання комерційних операцій буде розглядатися за умови компенсації витрат, пов’язаних з обслуговуванням малодіяльних та збиткових об’єктів інфраструктури, за рахунок підприємств, що обслуговуються станціями», – вказують чиновники «Укрзалізниці».

Джерело: http://yampil.info/

Поділитися в соціальних мережах