На Сумщині нагородили маленького героя

Він народився у День Миколая Чудотворця, а живе на вул.Перемоги. Маленькому Єгорці Шикулі лише дев’ять років та незважаючи на досить юний вік, у екстремальній ситуації, в якій навіть доросла людина не завжди зможе швидко зорієнтуватися, хлопчик не лише зміг врятуватися, а й зберіг  життя маленькому братику Тимуру.

Нагааємо, цей випадок стався 12 жовтня у м.Ворожба Білопільського району. Увечері хлопчики залишились вдома самі. Приблизно о 21:00 дітей навідала мати, яка працює неподалік. Побачивши сплячих синів та переконавшись, що все гаразд, жінка повернулась на робоче місце. Пізніше від відчуття високої температури та запаху диму прокинувся старший Єгорка. Горіли вже штори та шпалери, а помешкання огорнув дим. У цій ситуації кожна хвилина була дорога, тому хлопчик підхопив на руки сплячого дворічного братика і вибіг на вулицю.

Сусіди повідомили господарці квартири про пожежу та на щастя діти були вже у безпеці. Сама впоратись із полум’ям, яке вже набрало сили, жінка не змогла. Рятувальники, які прибули на гасіння, не лише приборкали загоряння, а й відвернули небезпеку перекидання вогню на інші помешкання, оскільки будинок був багатоквартирний.

Ця історія не залишилась поза увагою громадськості. 30 жовтня в актовій залі Ворожбянської загальноосвітньої школи №3, де навчається Єгор Шикула, відбулось вітання маленького героя. В урочистостях взяли участь рятувальники, керівництво райдержадміністрації, районної та міської ради, які вручили хлопчику цінні подарунки та відзначили, що вони горді за маленького земляка, який мужністю у екстремальній ситуації вписав своє ім’я не лише в історію району, а й всієї Сумщини.

Представники Служби порятунку від імені начальника обласного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій нагородили хлопчика подякою та вручили йому каску вогнеборця. Цей подарунок став символічним. Оскільки незважаючи на безліч захоплень, у тому числі і музикою, сам Єгор зізнається, що завдяки цьому випадку почав замислюватись над обранням своєї майбутньої професії – рятувальника.

Щоб про героїчний вчинок дізнались не лише жителі Ворожби, а й всієї області, після урочистостей у гості до Єгора разом з працівниками підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій завітали і журналісти. Врятованому маленькому Тимуру, який очікував на свого братика вдома, вогнеборці подарували іграшкову пожежну машину.

????????????????????????????????????

_dsc0274

_dsc0367

_dsc0475

Поділитися в соціальних мережах