На Сумщині не знайшли збудника ботулізму в рибі, вилученій із магазинів

Попередні клінічні дослідження не виявили збудника ботулізму у зразках партії риби, вилученої держпродспоживслужбою з магазинів Глухова й Шостки. Про це повідомила начальниця Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління держпродспоживслужби в Сумській області Валентина Тищенко: “Лабораторією бактеріологічною державною установою «Сумській обласний лабораторний центр» була проведена біологічна проба зараження лабораторних тварин. І наразі всі тварини живі, це свідчить про те, що в цій продукції, яка була відібрана в торгівельній мережі і на складі, збудника ботулізма немає і токсиноутворення не відбулось. Для даного збудника характерна гніздова локалізація і часткова контамінація . Тут зіграв роль цей чинник»

Нагадаємо, цієї неділі до місцевої лікарні Глухова звернулись двоє чоловіків з клінічними ознаками ботулізму. Наразі вони знаходяться в реанімації лікарні. Про те, в якому стані на сьогодні знаходяться ці хворі, спеціалісти закладу не прокоментували, послались на зайнятість. Обидва чоловіки вживали в’ялену рибу, придбану в місцевому магазині.

За словами фахівців Сумської держпродспоживслужби, партія цієї риби у 600 кілограмів поступила до магазинів Глухова й Шостки від приватного підприємця з Полтавської області. Наразі риба вилучена, проводяться слідчі дії.

Джерело: http://tv.sumy.ua/

Поділитися в соціальних мережах