На Сумщині розберуться із мерами Глухова, Конотопа і Лебедина за відсутність бюждету

Сумська обласна рада перевірить, чому Глухів, Конотоп і Лебедин більше ніж півроку живуть без бюджету і інші порушення законів мерами цих міст.

Як зазначається в рішенні про створення тимчасової контрольної комісії облради, вона повинна вивчити стан виконання бюджету в цих містах за 2017 і 2018 роки та можливі порушення конституції з боку їх міських голів.

«Комісія повинна провести виїзні засідання в містах Глухів, Конотоп і Лебедин для вивчення ситуації. Залучати у разі потреби представників правоохоронних та контролюючих органів», – йдеться у документі.

Через відсутність прийнятого бюджету область не може перерахувати в міську казну гроші.

«Комісія повинна з’ясувати причини бездіяльності органів місцевого самоврядування міст обласного значення та відсутності їх належного реагування на колективні протестні заходи населення, і перешкоджання роботі підприємств, незатвердження окремих міських бюджетів», – наголошується в рішенні.

Термін роботи комісії – місяць із моменту прийняття рішення.

Як відомо, в Глухові вже більше шести місяців не можуть прийняти міський бюджет – мер Мішель Терещенко виніс на голосування документ з преміями собі і заступникам, який не захотіли підтримувати депутати. Замість цього вони взяли свій варіант бюджету, яким передбачено спрямування коштів із премій чиновникам на зарплати лікарям і вчителям. Але прийнятий депутатами бюджет міський голова Глухова Мішель Терещенко відмовився підписувати.

Поділитися в соціальних мережах