На Сумщині – спалах африканської чуми свиней

В індивідуальному господарстві у с. Малий Вистороп, що у Лебединському районі, зафіксовано випадок африканської чуми свиней.

У зв’язку з цим 1 липня відбулося екстрене засідання ДНПК при Лебединській райдержадміністрації під керівництвом голови райдержадміністрації Віктора Химича. У ньому взяли участь також: начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко, перший заступник начальника Євген Лазоренко, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Віктор Науменко.

Працівниками Лебединського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було відібрано проби біоматеріалу тварин та направлені на дослідження. За результатами встановлено захворювання на африканську чуму свиней.

У ході засідання комісії було створено робочі групи для проведення заходів із ліквідації вогнища захворювання та недопущення його розповсюдження. Ситуацію визнано надзвичайною природнього характеру. Визначені карантинні та захисні зони, зони спостереження, затверджений план заходів щодо профілактики африканської чуми свиней у зв’язку зі спалахом захворювання в приватному підсобному господарстві у с. Малий Вистороп з метою недопущення розповсюдження АЧС на інші території.
Члени комісії також здійснили виїзд на місце події. Під час спілкування з занепокоєними селянами провели бесіду, щоб ті з розумінням віднестись до ситуації, що склалась та у повному обсязі і максимально швидко виконали рекомендації ветфахівців.

Поділитися в соціальних мережах