На Сумщині у першу хвилину миру запалили свічки пам’яті

Вже вкотре в Україні проводять акцію «Перша хвилина миру», до якої долучилися небайдужі жителі Сумщини, громадськість, діти війни, ветерани, влада. Свою свічку пам’яті запалив і очільник області Микола КЛОЧКО

Саме цього дня 73 роки тому набула чинності беззастережна капітуляція Німеччини – хоча Друга світова війна тривала ще майже півроку і закінчилася лише 2 вересня, саме з 8 травня по всій Європі почали вщухати гармати, а о 23:01 у Європі вперше запанував мир.

«Страшна війна тоді забрала мільйони життів українців і всіх, хто жив на нашій землі. Ця трагедія пройшла крізь кожну родину, торкнулася кожного села і міста. У минулому столітті жодна країна світу не постраждала від війни так, як Україна і наш народ. І Сумщина не залишилась осторонь. Воїни цілий місяць не давали ворогу захопити нашу область – тоді загинуло багато людей, а ті, хто залишились в живих, відчули на собі усі жахи тієї війни», – згадував Микола Клочко на місці колишнього концтабору, де відбувався захід.
Очільник області звернувся до всіх присутніх: « Нехай спомин про тих, хто загинув у тій війні, завжди буде у нашому серці. Нехай кожен з нас пам’ятає, якою ціною нам дістався мир. І зараз ми маємо також згадувати тих хлопців, які стоять на Сході нашої країни і боронять нашу землю».

Заступник голови обласної ради Тетяна ГОЛОВКО зазначила, що для неї дуже символічно бути саме на цьому місці, оскільки її дід двічі за всю війну перебував у концтаборах. «Для мене важлива пам’ять, яку я передам своїй дитині, а вона, сподіваюсь, своїм дітям. Давайте берегти цю пам’ять, щоб не повторювати тих помилок, щоб війна на Сході закінчилась і нашим дітям і онукам не довелось пізнати змісту страшного слова «війна», – сказала вона.

Серед учасників акції були і діти війни, які прийшли висловити свою повагу до полеглих. Лідія КАБЛУЧКО, яка також є і ветераном праці, з сумом в голосі подякувала усім солдатам, які полягли за мир і здобули перемогу, завдяки яким ми стали незалежними і самостійними. «Дуже прикро, що наша молодь у мирний час вимушена гинути. Так не має бути, ніхто з нас більше не повинен знати, що таке війна і втрачати від ворожих куль своїх синів, братів, чоловіків».

Дійство завершили символічним запаленням «вогню миру» і хвилиною тиші.

15882

15884

Поділитися в соціальних мережах