На Сумщині виявили більше 300 іноземців-нелегалів

Питання нелегальної міграції на сьогоднішній день не є актуальним виключно для Сумської області. Його масштаби спонукають працювати в напрямку розв’язання таких проблемних питань, пошуку шляхів їх вирішення на загальнодержавному рівні.

З нелегальними мігрантами “ведуть боротьбу” переважна більшість країн світу. Не є виключенням і Україна, зазначають у міграційній службі.

«Сумська область, враховуючи наявність майже 600 км прикордонної території, є для більшості нелегальних мігрантів “особливо привабливою”, -продовжуючи розмову, розповідає керівник служби області Дмитро Костєнніков. – Добігає кінця 11 місяць цього року, маємо 319 фактів виявлення в області проживання іноземних громадян без відповідних дозвільних документів. Для порівняння, минулого року в області виявлено 292 іноземці – порушники. У 2016 – 135 таких осіб».

За кожним без виключення фактом порушення іноземцями вимог міграційного законодавства працівниками Управління ДМСУ в Сумській області вживаються відповідні заходи реагування, підкреслюють у службі.

«Так, стосовно 271 іноземця прийнято рішення щодо примусового повернення до країни походження; стосовно 28 осіб прийнято рішення щодо примусового видворення за межі території України. 40 рішень від загальної кількості супроводжувалися подальшою забороною в’їзду на територію нашої держави терміном від 6 місяців до 5 років», – наголошує посадовець.

Окрім того, на законодавчому рівні за порушення вимог міграційного законодавства Кодексом України про адміністративні порушення визначено ряд заходів впливу стосовно таких порушників, додають у міграційній службі.

«За ст. 203 КУпАП (Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України) до адміністративної відповідальності притягнуто 499 іноземців – порушників; за ст. 204 КУпАП (Порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів) до адміністративної відповідальності притягнуто – 9 осіб; за ст. 205 КУпАП (Невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців і осіб без громадянства) – 96; за ст. 206 КУпАП (Порушення порядку надання іноземцям та особам без громадянства житла, транспортних засобів та сприяння в наданні інших послуг) – 1 особа», – підсумував Дмитро Костєнніков.

Санкції вказаних статей передбачають накладення штрафу від 1700 до 8500 грн.
Загальна сума накладених адміністративних стягнень цьогоріч становить 685,780 грн. Робота в даному напрямку триває, додають у обласному Управлінні ДМС.

 

Поділитися в соціальних мережах