На Сумщині загострюється ситуація із захворюванням на сказ

За словами заступника голови ОДА Миколи Подопригори, в області загострюється ситуація щодо захворювання на сказ як диких, так і свійських тварин. Наразі вже зафіксовано 50 випадків сказу. Тож влада на місцях має зосередитися на недопущенні поширення цього захворювання у тварин та активізувати превентивні заходи.

Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктор Науменко у своєму виступі повідомив, що з початку року в Україні зафіксовано 682 випадки сказу, що на 175 випадків більше, ніж у минулому році.

«На Сумщині наразі це захворювання вразило 17 лисиць, 16 котів, 12 собак, 1 ВРХ і 1 дрібну рогату худобу. Найбільше випадків зафіксовано у Сумському, Путивльському, Роменському, Буринському, Глухівському, Конотопському районах», – зазначив він.

Майже у всіх районах Сумщини уже прийняті відповідні програми, якими передбачено закупівлю вакцин від сказу та інші превентивні заходи. Але в Буринському, Лебединському, Охтирському, Середино-Будському районах таких програм немає.

«Відповідні програми мають бути у кожному районі нашої області, зазначив Микола Подопригора. – Зрозумійте, набагато дешевше придбати вакцину, одна доза якої коштує 12-18 гривень, ніж купувати, наприклад, корову».

Поділитися в соціальних мережах