На Сумщині закрили 20 сільських стаціонарних відділень пошти

За нових умов отримують пенсію та сплачують рахунки майже 500 мешканців Біжівки, Голубів та Болотівки Буринського району, з яких кожен другий пенсіонер. Мали дві поштарки на три села, але ще влітку жінки звільнилися.  Після закриття приміщення пошти пенсію, газети привозять людям до сільської ради.

«У даний період викручуємося, поки снігу немає ще. Пенсіонерам повідомляємо, вони приходять, а ті, які вже слабенькі й похилого віку по довіреності отримують діти або ж соцпрацівники», – розповідає Біжівський сільський голова Іван Лещенко.

Пересувне авто від «Укрпошти» приїжджає до села Біжівка Буринського району два рази на тиждень: щовівторка та щочетверга. Тут люди можуть сплатити свої платіжки, отримати пенсію та отримати газети, які передплатили. У мобільному форматі працюють близько 5 місяців. Спочатку видають пенсії, а потім люди сплачують послуги.

На Сумщині 384 відділення «Укрпошти». Перші пересувні запровадили у Лебединському районі, говорить директор Сумської дирекції Ігор Сумарока:

«Інколи буває, що відсутній персонал і ми його заміняємо на пересувне відділення. Наразі, це до 20 відділень на всю область. Я наразі точно не скажу цифру, тому що вона варіюється кожного дня. Десь хтось піде у відпустку і ми його переводимо, десь хтось звільнився і поки не знайшли листоношу або керівника відділення і ми його переводимо. Знаходимо персонал – відкриваємо знову».

Однією з головних причин закриття сільських відділень є, за словами генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського, не перегляд тарифів на доставлення пенсій. Їх не змінювали з 2004 року. Для покриття цих витрат у Державному бюджеті-2019 передбачили передбачити 500 млн грн. Сьогодні на світанку парламент ці гроші проголосував.

Джерело: https://tv.sumy.ua/

Поділитися в соціальних мережах