Нардеп Береза назвав сумський пам’ятник Героям Небесної Сотні “Ктулху-скорпіоном”

Не розуміють ідеї нового пам’ятника Героям Небесної Сотні не тільки сумчани, а й народні депутати, які не мають відношення до Сумської області. Так, нардеп Борислав Береза присвятив пост творінню архітектора Володимира Бикова, назвавши пам’ятник “Ктулху-скорпіоном”:

“Мне пишут, что в Сумах скульптор Владимир Быков, который изначально был против Майдана, сваял… памятник Героям Небесной Сотни. Потому, как сипатии и антипатии штука личная, а гонорар получить хочется. В итоге свое отношение к Майдану он перенес в скульптуру. Получился Ктулху-скорпион. И установить его планируют к Дню города. Как такое вышло? Как обычно, через конкурс. Сумчанам не нравятся ни скульптор, ни произведение. Может мне Олег Медуниця и Yevheniy Kuzmenko объяснят, что происходит в Сумах? Вам ведь виднее”, – пише нардеп у Фейсбуці.

bezymyannyj

Олег Медуниця, до якого звертався політик, не відреагував, а ось архітектор Олег Кривцов пояснив ситуацію:

“Формально процедуру було дотримано. Конкурс було оголошено. Призовий фонд – нуль грн. Участь у конкурсі взяв одни творчий колектив, який надав декілька варіантів. Але переможця не було обрано http://tv.sumy.ua/u-sumah-ne-obraly-peremozhtsya…/. Потім оголосили другий тур конкурсу. Робіт було подано значно більше. Але до складу конкурсної коміссії разом з фаховими архітекторами, скульпторами і художниками увійшли представники громадських організацій. які приймали участь у подіях на Майдані. І хоча їх була меньшість, але основна теза з їх вуст була наступна. ” Вас там не було, а ми там були, хто ви тут такі щоб визначати , як саме повинен виглядати памятник героям. Ми не розуміємо ваших алегорій і абстрактних композицій. Нам подобається фігуративність і максимальна реалістичність” Одним словом під тиском “продавили” цей варіант. Важко сперичатись фахівцям з громадськими діячами, які не мають фахової освіти, але мають такий аргумент, як безпосередня участь у подіях”.

 

Поділитися в соціальних мережах