Олександр Стрельченко: Треба скасувати одну з найжахливіших реформ – медичну, яка вбиває українців

За даними Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Сумщина має одні з найгірших показників в Україні за кількістю підписаних декларацій з лікарями. На це погодився лише кожен четвертий житель області. Ще нижчі цифри у північному регіоні – Шостці. Там хочуть лікуватися за новими правилами лише 9% мешканців району.

Голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко говорить, що така статистика його не дивує, оскільки люди не хочуть підписувати декларації з лікарями, розуміючи, що ціна медреформи від Супрун занадто висока – життя і здоров’я громадян.

«Наша Міністр Смерть, як її називають українці, заявляє, що чим більше у лікаря буде підписаних договорів з пацієнтами, тим вище у нього буде зарплата. Вона просто хоче зробити лікарів продавцями медпослуг, які будуть боротися за пацієнта. Що ж буде з лікарями, у кого мало підписано декларацій? Їм просто з 2019 року перестануть платити зарплату! З таким підходом, українські лікарі поїдуть з країни. Вони і так зараз масово виїжджають на заробітки до Польщі, Чехії, Росії. І у нас нікому буде лікувати навіть банальну застуду», – із занепокоєнням говорить політик.

Такий безграмотний підхід, на його переконання, просто знищить невеликі районні лікарні. Вони вимушено закриються, а їх пацієнти – переважно люди похилого віку – повинні будуть за десятки кілометрів шукати лікарів.
«Потрібно вводити класичну страхову медицину, – упевнений опозиціонер. – Так, як це є в усьому світі, коли за працівника платить підприємство, а за дітей та пенсіонерів – держава. Ці пропозиції були направлені фракцією ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у Верховній Раді України, але влада їх не чує і не поспішає розглядати. При зміні влади в країні ми обов’язково скасуємо цю, одну з найжахливіших реформ, яка просто вбиває українців».

Поділитися в соціальних мережах