Пенсіонерка звинувачує лікаря у каліцтві після гіпсу

На нестерпний біль і втрату функціонування руки скаржиться жителька Ромнів. Медики ж наполягають: у всьому винен вік пацієнтки. Детальніше далі.

Пані Надія показує свою руку. Говорить, декілька останніх місяців від пекельного болю не може спати вночі, а звичайні домашні справи для неї перетворилися в ціле випробування. «Я не можу викрутити білизну, – зі сльозами на очах бідкається жінка. – Не можу навіть картоплі почистити, щоб зварити собі суп. Повірте, в мене є картопля, але я змушена йти до магазину й купувати оті напівфабрикати…».

Проблеми в 73-річної жінки почалися з дня, коли вона зламала руку, а точніше – потрапила на прийом до травматолога Роменської ЦРЛ. Розповідає, уже наступного дня після накладення гіпс став хвилястим, почав попросту «гуляти». Та все ж відходила, як годиться, весь термін, а коли гіпс зняли, жахнулася – зап’ясток був дуже деформований.

У відповідь на висловлені претензії почула тільки грубі слова від медсестри, яка, власне, й займалася накладенням гіпсу. Пані Надія підозрює в халатності і її: «Медсестра гіпс накладала на руку у висячому положенні, я запропонувала: може, руку на стіл покладу? А вона відповіла, що й так гарно буде».

Після розмови з медсестрою жінка написала скаргу головній лікарці ЦРЛ. Отримала відповідь про те, що на кінцевий результат могла вплинути попередня травма цієї руки. Їй рекомендували оперативне лікування.

Завідувач травматологічним відділенням В’ячеслав СТРИЖАК у діях підлеглого не вбачає ніяких порушень. Говорить, зміщення настало за рахунок остеопорозу через вікові зміни. На тому ж наполягає й сам лікар-травматолог: “На фоні остеопорозу сталося укорочення руки. У кістках не вистачає мінералів, усе зрослося, просто одна кістка стала коротшою за іншу, за рахунок цього “поїхав” суглоб. Такі явища бувають, це залежить від організму пацієнта”.

Лікар згадує й про попередній перелом: він, мовляв, також був зрощений не ідеально, й рука в пацієнтки вже тоді боліла.
Дефект тут тільки косметичний, упевнений травматолог, така ж травма хірургічно коригується: так само вкорочується друга кістка, щоб було однаково. Після процедури рука стане трохи коротшою, та на функції це не вплине, запевняє він.

Це вже не перший випадок, коли від лікування цього чоловіка страждають люди. Нещодавно роменка Оксана ІЛЬЧЕНКО поділилася власною історією. Її 6-річний син зламав руку в ліктьовому суглобі. Говорить, лікар «склав ручку» та наклав гіпс. Дитина всю ніч мучилась від болю у відділенні, у хлопчика набрякли й посіріли пальці. Після рентгену наступного дня пацієнта направили в обласну лікарню. Там же мама дізналася, що при такій травмі, яка була в її сина, гіпс узагалі накладати не можна. «В ортопедичному відділенні лікар…, оглянувши стан руки, була шокована побаченим та порадила кинути гіпс в обличчя лікарю, який його накладав», – розповідає про прийом пані Оксана у Фейсбуці.

Хлопчикові зробили скелетне витягування кінцівки, після 3 тижнів, проведених в обласній лікарні, він іде на поправку. Під постом пані Оксани набралися десятки коментарів таких же постраждалих від лікування в травматолога.

Пані Надія ж наразі перебуває під патронатом завідувача травматологією В’ячеслава СТРИЖАКА й збирається робити планову операцію в обласному центрі.

Джерело: Новий погляд Роменщини

Поділитися в соціальних мережах