Переваги та гарантії державної служби в Україні

Враховуючи значну кількість громадян, які наразі перебувають у пошуках роботи, завідувач сектору персоналу Управління Держпраці у Сумській області Андрій Пугач в ефірі передачі «По суті» на хвилі радіо Слобода Fm проінформував жителів Сумщини щодо перспектив і гарантій державної служби, а також її переваг перед іншими роботодавцями.

Фахівець наголосив на тому, що кожен охочий громадянин України, який досяг повнолітнього віку, має вищу освіту та вільно володіє українською мовою згідно із законом може займати посади державної служби. До речі, говорячи про посади категорії «В», слід відмітити, що досвід роботи не є обов’язковим, у той час як достатньою умовою є наявність диплому про вищу освіту ступеня молодшого бакалавра або бакалавра.

Основними перевагами державної служби варто виділити гарантовану стабільну виплату заробітної плати не менше двох разів на місяць, надбавки за вислугу років і за ранг державного службовця, премії тощо. Також вагомим є надання щорічної основної  оплачуваної відпустки тривалістю 30 календарних днів, а не 24, як передбачено КЗпП України для інших найманих працівників, зазначив  Андрій Пугач. На ряду з цим фахівець наголосив на тому, що при виході у відпустку, окрім заробітної плати за весь її час, державному службовцю гарантовано виплачується грошова допомога у розмірі середньомісячної заробітної плати. Якщо говорити про соціально-побутове забезпечення, то й у цьому питанні державою передбачена можливість одержання державним службовцем додаткової матеріальної допомоги.

Андрій Пугач зауважив, що при обчисленні стажу державної служби враховуються попередні періоди роботи працівника на посадах держаної служби, з перервами чи без.

Разом з цим фахівець звернув увагу слухачів на обмеження для державних службовців, встановлені діючим законодавством України.

Завідувач сектору персоналу Управління Держпраці у Сумській області розповів слухачам про процедуру проходження конкурсу на заміщення вакантної посади державної служби. Таким чином особа, яка прийняла рішення взяти участь у конкурсі на заміщення посади державної служби, має пройти чотири етапи. А саме: власне подати документи для участі в конкурсі, пройти відповідне тестування, розв’язати ситуаційні завдання конкурсної комісії та пройти співбесіду.

Андрій Пугач звернув увагу жителів області на те, що Управління Держпраці у Сумській області постійно проводить доукомплектцію штату. Детальну інформацію щодо оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад можна отримати на сайті Управління Держпраці у Сумській області, а також звернувшись до сектору персоналу Управління, який знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Горького, 28б або зателефонувавши за номером (0542) 22-15-84.

http://sumy.dsp.gov.ua

Поділитися в соціальних мережах