Перший в Україні референдум про відставку сільського голови відбувається на Сумщині

Громада п’ятитисячної Верхньої Сироватки, що у передмісті Сум, розпочала процедуру відкликання за народної ініціативи сільського голови Алли Александрової, котра була обрана на цю посаду на минулих місцевих виробах 25 жовтня 2015 року.

Причин такого рішення місцеві жителі називають досить багато, від її регіоналівського минулого, численних порушень законодавства за рік її роботи до відсутності позитивних змін в житті громади, газопостачання і т.д.

Але зараз не про це, більше цікавить сама процедура та її порядок. Оскільки це перший такий загальновідомий випадок в історії Сумщини.

За коментарем ми звернулися до відомого юриста, глави юридичної компанії LS GROUP Геннадія Дем’яненка, до-речі, який також опікується місцевою футбольною командою.

na0a3605

Геннадій Дем’яненко: «Я так розумію, що це народна ініціатива.

Варіантів вирішення два – найпростіший, коли повноваження голови може припинити сесія сільради шляхом голосування 15-16 депутатів.

У разі відсутності волі для прийняття цього рішення з боку депутатів, відкликання голови може бути розглянуте за процедурою народної ініціативи.

До-речі, депутати сільради, які не захочуть виконувати волю громади, також можуть бути відкликані за такою ж схемою.

Перш за все, для з’ясування порядку процедури відкликання голови необхідно встановити порядок її висування – партією чи самовисуванням. За даними ЦВК вона висувалась на цю посаду партією. Можливо це не так.

Оперуючи загальнодоступними даними в ЗМІ відомо, що 4 грудня на зборах місцевої громади села жителі висловились за пропозицію про відкликання сільського голови Александрової А.М. за народної ініціативи та сформували відповідну ініціативну групу. Для такого рішення формально необхідно було 20 підписів, хоча на зборах було присутніми в десяток разів більше мешканців.

Про це рішення було поінформовано в ЗМІ, а відповідні документи 7 грудня передано на розгляд до ТВК (територіальна виборча комісія Верхньої Сироватки – ред.).

ТВК на своєму засіданні 8 грудня розглянула дану ініціативу, про що повинна була поінформувала сільську раду та її голову, місцевий і центральний осередок партії.

Тобто, починаючи з 8 грудня у громади є 10 днів на збір підписів на підтримку пропозиції про відкликання сільського голови за народною ініціативою.

Зібрати повинні мінімум 1079 підписів, оскільки формально потрібно отримати більше голосів, ніж за обрання голови проголосували на місцевих виборах минулого року. За неї тоді проголосувало 1078 жителів.

У разі збору відповідної кількості підписів у встановлений останній 10-ий день збору підписів, відповідно оформлені підписні листи в наступний день подаються до ТВК. Комісія до Нового року повинна перевірити правомочність процедури, встановити підсумки зборів підписів та може прийняти відповідне рішення про реалізацію процедури відкликання за народною ініціативою Александрової А.М.

У подальшому необхідно клопотання до Верховної Ради України щодо призначення у 90-денний термін з моменту припинення повноважень позачергових виборів голови.

Теоретично вибори нового сільського голови Верхньої Сироватки можуть відбутись наприкінці березня 2017 року».

Отже чекаємо подальшого розвитку подій та детально інформуватимемо про реалізацію народної ініціативи про відкликання сільського голови.

Поділитися в соціальних мережах

Опитування

Який нічний клуб Ви вважаєте найкращим на Сумщині?
  • Додати свою відповідь
Сумчани хочуть звільнити місто від засилля реклами
Дівчинку, яка лежить у комі, збив відомий бізнесмен
Вчора
Патрульних Сум примусили віджиматися на камеруВІДЕО
Мер Конотопа назвав маршрутчиків терористами
У Білопіллі з Audi 100 вилучили сторічний самоварФОТО
У Сумах батьки забули 8-річну дівчинку на морозі
Сумський гуморист став призером престижної премії
Чоловік крав їжу для сім’ї
З’явилося відео, як горіла маршруткаВІДЕО
У бюджетних установах Сум проведуть аудит
У Сумах буде акція проти Путіна
У Сумах орудували серійні “домушники” з ГрузіїФОТОВІДЕО
На автодорогу викинули заряджений пістолет «Тульський Токарєв»ФОТО
У Сумах освітянам затримують аванс
Посадовець із Охтирської РДА погорів на хабарі в 20 тисяч гривень
У Сумах копи арештували Audi A4ФОТО
Конотопчанин придбав у супермаркеті грінки із черв’якомФОТО
У сумській мерії визначилися із розміром допомоги жертвам вибуху
На Сумщині набиратимуть стажерів до сервісних центрів МВС
У Шостці прокуратура примусила фірму-енергопостачальника провести аудит
У Сумах терміново шукають донорів для інваліда дитинства
На Курській прикрили незаконний бізнесФОТО
У супермаркеті Сум знайшли товстий гаманецьФОТО
Коридор Сумської ОДА прикрасили фото політиківФОТО
Організацію інвалідів очолив полковник у відставціФОТО