Підприємця, який замінував авто знайомого, взяли під варту без права внесення застави

На Сумщині підприємцю, який замінував машину свого знайомого, обрали запобіжний захід тримання під вартою без права внесення застави. Таке рішення 19 лютого виніс Конотопський міськрайонний суд.

Нагадаємо, що 57-річний підприємець з Конотопа, аби розрахуватися за власні борги, через посередника вимагав в свого знайомого гроші. Щоб продемонструвати останньому серйозність власних намірів отримати бажане, вдався до радикальних заходів : закріпив до днища його автівки гранату. Чоловік звернувся до поліції. Викрили та затримали вимагателя швидко. 

Під час проведення слідчих дій з’ясувалось, що підозрюваний заборгував кредиторам значні кошти. Вихід з ситуації знайшов досить своєрідний : вирішив відібрати їх у свого знайомого, який теж займається підприємницькою діяльністю. До «справи» залучив» ще одного приятеля, оскільки вирішив «не світитися». Роль, яку відвів спільнику – телефоном зачитати «жертві» текст записки з вимогою віддати 35 тис. доларів. (В протилежному випадку тому обіцяли великі неприємності, погрожували розправитись і з ним і з родиною). А сам, при нагоді, закріпив під днищем автівки підприємця гранату РГД-5, яку в подальшому виявили на станції техобслуговування.

Після звернення чоловіка до правоохоронних органів працівники поліції та прокуратури вжитими заходами вирахували і затримали як вимагателя, так і його напарника. Останні в усьому зізнались. Під час обшуку за місцем роботи організатора були знайдені та вилучені незареєстрований пістолет та більше півсотні патронів.

На сьогодні дії самого організатора кваліфікуються за двома статтями кримінального кодексу України : ст.. 263ч.1( незаконне поводження з бойовими припасами ) та ч.2 ст 189 ( вимагання). Не уникне відповідальності і його спільник. Відносно нього також розпочате кримінальне провадження за вимагання.

Поділитися в соціальних мережах