Активісти не вірять аналізу завантаженості сумських маршруток у час пік

Голова громадської експертної комісії (ГЕК) з питань транспорту Володимир Ведмєдєв у Фейсбуці нагадав висновки транспортного відділу щодо аналізу завантаженості сумських маршруток, проведеного восени цього року за методикою Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. Згідно з ним у маршрутах № 20 та № 60 у ранкові години завантаженість у межах норми, між пасажирами в проходах навіть є просвіти.

“Ще влітку до ГЕКу почали звертатися мешканці Сум зі скаргами про перевантаженість автобусів у напрямку проспект Курський-Аеропорт від 7 до 8-ї ранку в робочі дні. Сумчани пропонували провести перевірку, збільшити кількість рухомого складу та його місткість. Оскільки пасажиропотік традиційно зростає восени, то ми звернулися до відділу транспорту з таким розрахунком, щоб оцінка завантаженості рухомого складу припала саме на цей період.

Крім того, у пропозиціях ГЕК до умов нового транспортного конкурсу містилася вимога передбачити обов’язкову наявність також і автобусів пасажиромісткістю від 40 осіб для гнучкого балансування пасажиропотоку. Проте транспортний відділ та виконком відкинули всі пропозиції громадської комісії, скоротивши загальну кількість транспортних засобів до 313 одиниць і дозволивши виставляти на маршрути автобуси пасажиромісткістю від 23 місць, тобто заплановане погіршення навіть наявної непростої ситуації.

Що ж до самої проведеної перевірки, то логічніше було проводити її на зупинці навпроти прохідної СНВО, а не на зупинці «Вулиця Ковпака». Як бачимо, оцінювання заповнення салону проводиться на око, а не програмно-автоматизованими методами, таким чином, на перший план виходить питання довіри до оцінювачів та суб’єктивності проведеної оцінки. ГЕК з питань транспорту пропонувала унести до умов конкурсу обов’язкову наявність відеоконтролю з програмним підрахунком пасажиропотоку, але й ця пропозиція була відхилена.

У XXI столітті опиратися впровадженню системи автоматичного підрахунку пасажирів – усе одно, що обстоювати переваги рахівниці перед комп’ютером”, – переконаний Володимир Ведмєдєв.

Поділитися в соціальних мережах