Андрій Грек: Заборона соцмереж відвернула увагу від «пенсійної» і «земельної» реформ

Вже тиждень вся Україна обговорює Указ Президента, згідно з яким вступили в дію санкції щодо юридичних та фізичних осіб, що мали відношення до анексії Криму та ситуації на Сході України.

У списку – 1228 фізичних і 468 юридичних осіб. Сюди потрапили досить популярні соціальні мережі «ВКонтакте» і «Однокласники», поштово-пошукові, інформаційно-розважальні системи з груп «Mail.ru» і Яндекс. Користувачами цих сервісів, за даними експертів, є не менше 25 мільйонів громадян України.

«Несподівана атака на працюючі в Україні компанії, які потрапили під санкції IT-сектора, – має кілька небезпечних наслідків, – говорить депутат обласної ради від Опозиційного блоку Андрій Грек. – По-перше, згадані соцмережі виконували важливу функцію просування інформації про свою діяльність для більшості українських малих і середніх бізнесів. По-друге, вони були безкоштовним засобом спілкування з друзями, які нерідко знаходяться за сотні і тисячі кілометрів. По-третє, у вітчизняних компаніях, які потрапили до списку, працювали українські ІТ-спеціалісти. Відтепер цей бізнес не зможе продавати свій продукт, платити зарплати працівникам. Відтак вони вимушені будуть шукати роботу і, скоріш за все, за кордоном».

Опозиціонер наголошує, що санкційний Указ в частині доступу до соцмереж і інформаційних ресурсів викликав негативну реакцію. «Репортери без кордонів», Human Right Watch, Федеральний Уряд Німеччини, Державний департамент США, Генеральний секретар Ради Європи були практично одностайні – прийняте Президентом Петром Порошенком рішення істотно обмежує свободу слова, дотримання якої – незаперечна ознака загальносвітової демократії і невід’ємна базова цінність людини і громадянина.

“Непродумані і надмірні санкції проти IT-ресурсів і компаній, що їх забезпечують – чергове підтвердження непрофесійності нинішньої влади і прихильності курсу на закручування гайок і згортання громадянських свобод. Окрім небезпечних наслідків, які я назвав, цей непопулярний крок дозволив відвернути увагу більшості громадян від катастрофічної «пенсійної» і «земельної» реформи, яку зараз «просувають», – резюмував депутат від Опозиційного блоку.

Поділитися в соціальних мережах